Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne Hazır Mı ?

Emre Aydın 25.07.2016

27 Temmuz'da Monaco ile Şampiyonlar Ligi ön eleme oynayacak Fenerbahçe'de durumlar pek de iç açıcı görünmüyor.

Aslında yazının başlığına bakınca dünyanın en kısa yazısını okuyacağız sanırım fikrine kapılmış olabilirsiniz ki, böyle düşünenlerinizin son derece haklı olduğunu söylemek doğru olur. Bu yazı kesinlikle şöyle olmalıydı:

- Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne hazır mı ?

- Değil.

Bitti.

Gayet açık, net ve yalın bir anlatımla Fenerbahçe'nin şu anda içinde bulunduğu durum bu şekilde anlatılabilir. Bu pek tabii ki acı bir durum ama biz bu tablonun biraz daha detayına inelim.

Fenerbahçe neden hazır değil ?

1) Fenerbahçe hazır değil, çünkü Fenerbahçe'nin forveti tatilden bir yağ tulumu olarak döndü ve kulüp yaptırım olarak 'hamur işi' yemeyi yasakladı.

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne Hazır Mı ?

2) Fenerbahçe'nin teknik direktörü hâlâ Vitor Pereira... Türkiye Kupası finalinde takımı gerideyken yedek kulübesinde kahvesini yudumlayan 'teknik adam' takımın başında kalmaya devam ediyor ve bu sefer de başka senaryolarla karşımıza çıkıyor. Öyle ki, 27 Temmuz'da, şimdiden sezonun en önemli maçlarından birini oynayacak Fenerbahçe'nin hangi sistemle sahaya çıkacağı belli değil. Muhtemelen akşam güzel bir latte'nin ardından karar verilecek.

Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne Hazır Mı ?

3) Takımın savunması aslında FFP nedeniyle olabilecek en güzel şekilde baştan dizayn edildi desek yanlış olmaz. Ancak savunmanın yeni olması Fenerbahçe'nin elini yumuşatan diğer nedenlerden biri. 3-5-2 sistemini bu sezon sık sık deneyeceğini söyleyen Pereira'nın Kjaer- Skrtel ve Neustadter'i nasıl değerlendireceği çok büyük bir soru işareti.

4) Takımın beyninin kim olacağı ise en büyük problem desek hiç yanlış olmaz. Alex'in gidişinden bu yana Fenerbahçe'nin en büyük sorunu 'yaratıcılık' oldu. Bütün bu sorunun üzerine kriz anlarında problem çözmek bu yana dursun, daha çok kriz yaratan Diego da işin içine eklenince, içinden çıkılmaz bir hal aldı bu problem. Bu sezon 10 numara pozisyonuna eldeki maddi imkanlar doğrultusunda bir transfer yapılacağı söyleniyor. Lakin Çarşamba günü Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı var ve hala bu sorun ile yüzleşilebilmiş değil. Klasik bir Fenerbahçe yönetimi kafası olarak 'gruplara kalırsak alırız'...

5) Fenerbahçe'de sorunlar ve hazır olmayan kısımlar o kadar bitmiyor ki, yine de son madde olarak yeşil sahanın içinde kalmak lazım gerektiğinden ileri uçta kimin oynayacağı sorunu...

Hamur işinin yasaklandığı Fernandao mu?

Takımla antrenmanlara çıkmayan, sürekli salonda çalışan Van Persie mi?

Artık herhangi bir tanım yapmaya gerek bile kalmayan Emenike mi?


Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'ne Hazır Mı ?

Yazının başında da belirttiğim gibi, aslında hiç bu kadar uzatmayıp sadece "Değil." yazsak bile çok şeyin anlatıldığı bir yazı olurdu. 27 Temmuz gecesi umarım şaşırdığım ve beklemediğim bir performans ile karşı karşıya kalırım ve izlerim. Umarım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.