Fenerbahçe Sakat Oyuncularıyla İlgili Açıklama Yaptı

Elif Durgun 24.10.2016

Van der Wiel, Ozan Tufan, Fernandao ve Uygar Mert Zeybek’in son durumları...

Kulüp doktoru Prof. Dr. Burak Kunduracıoğlu, Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan oyuncular hakkında bir açıklama yaptı. Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

“Van der Wiel’in kronik aşil tendiniti vardı. Zaman zaman artan, zaman zaman azalan bir şekilde devam ediyor. O nedenle bu aralar biraz arttığı için, onun tedavilerini artırıp salonda kuvvetlendirme programlarına aldık ki, daha sıkıntılı bir durum yaşamayalım. Şimdi iyi sonuç verdi. Maçtan sonra yavaş yavaş, kademeli bir şekilde takımla birlikte olacaktır. Onda bir sıkıntı kalmadı diyebiliriz.

Ozan, Milli takımda sakatlanmıştı, tedavisi devam ediyor. O da iyi durumda. Tedaviler, kuvvetlendirmelerle devam ediyoruz ama bir miktar daha zamana ihtiyacımız var. Çünkü ciddi bir yaralanma geçirdi.

Fernandao’da yavaş yavaş saha egzersizlerine başladık. Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta sonuna doğru, kademeli bir şekilde takımda olacağını söyleyebilirim. Uzun süren sakatlıktan çıkınca bir anda takıma sokmak çok mümkün olmuyor. Onun için ihtiyacı olan diğer egzersiz ve tedavileri yapıp adaptasyonu sağlayarak, arkasından takıma vermek daha faydalı oluyor.

Uygar’ın ön çapraz bağları kopmuştu. Bu tedaviler uzun sürüyor. 6 ay, 10 ay, 1 seneye kadar uzayabilen rehabilitasyon safhası oluyor. Onun da durumu gayet iyi. Şu anda rehabilitasyonunu yapıyoruz, Kuvvetlendirmelerini, denge egzersizlerini, koşu çalışmalarını yapıyoruz ve olumlu. Şu anda herhangi bir sıkıntımız yok.”


Kaynak: www.fenerbahce.org

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.