Fenerbahçe, Euroleague'e Galibiyetle Başladı

Oğuz Taktak 14.10.2016

Fenerbahçe, Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 sezonunun ilk maçında Alman temsilcisi Brose Bamberg'i 67-66 mağlup etti.

Fenerbahçe, Turkish Airlines Euroleague 2016-2017 sezonu ilk maçında Almanya temsilcisi Brose Bamberg’i konuk etti. Sezona Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla giren temsilcimiz, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da karşılaştığı rakibini 67-66 yenerek Euroleague normal sezona da galibiyetle başladı.

Fenerbahçe maça; Ekpe Udoh, Jan Vesely, Luigi Datome, Bogdan Bogdanovic ve Bobby Dixon beşiyle başladı. Karşılaşmaya istediği girişi yapamayan temsilcimiz, Nicolo Melli’nin basketlerini önleyemeyince 0-3 geri düştü. Fenerbahçe Udoh’la farkı 1 sayıya indirse de Darius ve Vladimir’in sayıları farkı 5 sayıya çıkardı. Agresif bir görüntü sergileyemeyen sarı-lacivertliler, Bobby Dixon ve Luigi Datome’yle 11-11’de eşitliği yakaladı ancak basit savunma hataları ekibimizi 16-20 geri düşürdü. Periyodun son bölümünde Udoh’la farkı 2 sayıya indiren Fenerbahçe, Darius’un basketine engel olamayınca ilk periyot 18-22 konuk ekibin lehine tamamlandı.

Fenerbahçe, Euroleague'e Galibiyetle Başladı

İkinci periyota Udoh’un serbest atıştan bulduğu sayılarla başlayan Fenerbahçe, Zisis ve Causeur’un basketlerine Antic’in üçlükleriyle karşılık verdi ve 29-28 öne geçti (05:37). Bu bölümde taraftar desteğini de arkasına alan temsilcimiz, Zisis’in basketine Nunnaly ile cevap vererek üstünlüğünü sürdürdü: 31-30. Arttırdığı savunma sertliğiyle rakibin sayı bulmasını zorlaştıran ekibimiz, hücumda da rakibi hatalara zorladı ve Datome ve Vesely’nin serbest atışlarıyla farkı 5 sayıya çıkardı (02:31). İlk yarının kalan bölümünde sert oyununu sürdüren temsilcmiz, rakibini dış atışlara zorladı ve Heckmann’ın üçlüğü farkı 2 sayıya düşürdü. Son bölümde Vesely’nin serbest atışıyla farkı 3 sayıya çıkaran Fenerbahçe, soyunma odasına 36-33 önde gitti.


İkinci yarı ise Bogdanovic ve Antic’in basketleriyle başladı: 41-33 (09:29). Bu dakikalarda sertliğini düşüren temsilcimiz, konuk ekibin 4 sayılık serisine engel olamadı ve fark 4 sayıya indi: 41-37. Bogdanovic’in serbest atışlarıyla farkı 6 sayıya yükselten ekibimiz, Zisis ve Miller’ın basketleriyle 43-44 geri düştü (04:27). Bu bölümde taraftar desteğini de arkasına alan Fenerbahçe oyuna ağırlığını koydu ve Bobby Dixon, Datome ve Udoh’un basketleriyle skor avantajını tekrar eline geçirdi: 53-46. Kalan bölümde de üstünlüğünü sürdüren ekibimiz, final periyoduna 53-51 önde girdi.

Final periyodunun açılışını yapan isim Jan Vesely oldu: 55-51. Bogdanovic’in üçlüğüyle farkı 7 sayıya çıkaran Fenerbahçe, oyunun kontrolünü de eline geçirdi. Strelnieks ve Theis’in elinden bulduğu sayılarla farkı eritmeye çalışan Alman temsilcisine Nunnaly ile karşılık veren temsilcimiz bitime 5 dakika 47 saniye kala skoru 60-54 yaptı. 62-56 Fenerbahçe üstünlüğüyle geçilen televizyon molasının ardından farkı 2 sayıya kadar indiren Brose Bamberg’e cevap veren isim, kaydettiği üçlükle Bogdan Bogdanovic oldu. Strelnieks’in üçlüğüyle süren oyunda bitime 1 dakika 22 saniye kala Darius Miller’ın serbest atışları sonucu skor 65-66 oldu. Antic’in 2 serbest atışıyla 67-66 öne geçen temsilcimiz Vesely’le kazandığı serbest atışları değerlendiremese de iyi savunmayla rakibin sayı bulmasını önledi ve karşılaşmayı 67-66 kazandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.