Fatih Terim, İzlanda Maçı Öncesi Konuştu

Elif Durgun 08.10.2016

"İzlanda ile oynamak her yerde zor ama burada daha da zor!"

A Milli Takımımız, İzlanda ile oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası eleme karşılaşması için yaklaşık altı buçuk saatlik uçak yolculuğunun ardından Cuma günü Reykjavik'e ulaştı.Konya Havalimanı'ndan kalkan özel uçakla Keflavik Havalimanı'ndan gelen A Milli Takım kafilesi, daha sonra kamp yapacağı otele hareket etti. Kafilede Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim bu akşam düzenlenen basın toplantısında yine çok önemli açıklamalar da bulundu. Terim'in konuşmasından satır başları şöyleydi;

"İzlanda'yı tebrik ederek başlamak istiyorum. Burada 3-0 yenildiğimiz maçın üzerinden 25 ay geçti. İki sene içinde İzlanda'nın büyük aşama kaydettiğini düşünüyorum. Avrupa Şampiyonasında da dikkat çeken en önemli takımlarından oldular. Saygıyı hak ediyorlar. İzlanda ile her yerde oynamak zor ama burada daha zor. Son maçlarını düşünürsek hava topu veya yan toplara engel olamayan bir Finlandiya vardı. İzlanda bu gücünü burada çok iyi kullanıyor. Muhakkak herkes buna göre tedbirini alacaktır. Bunları önlemek çok zor ama halledebilirsek buradan hoşumuza giden bir sonuçla dönebiliriz. Ayrıca 15-20 derece bir sıcaklık farkı var. 24 saat içinde bu kadar değişiklik küçümsenecek bir şey değil. Ekibimiz bu etkiyi en aza indirmek için çalışıyor ama yine de zor. Genç bir takımım var ve onlara güveniyorum. İsteklerini ve arzularını kazanmak adına, yapacakları hamlelere güveniyorum. Onların hatalarını ben karşılarım. Onlar rahat olsun ben gereken riskleri alırım."

"Ukrayna maçı bittikten sonra bütün ekibimle toplandık. Ben bahanelere sığınmam. Oyuncularımı baskıdan ve olayların tesirinden kurtaramadık. Ben ona yoruyorum. İlk 45 dakikalık oyuna bakarsak benim hiç böyle bir takımım olmadı. Demek ki, bir takım şeylerden koruyamadık. Ben oynasam ben de etkilenirdim. Çok enteresan ama her maçtan önce bir şey olabilir mi? Buna tesadüf demeyeceğiz herhalde. Hepimiz çok seviyoruz ya milli takımı..."

"Oyuncularımı geri dönüşleri için kutluyorum."

"Ukrayna maçında kazandığımız çok önemli frikikler vardı ama olmadı. 2-0'dan 2-2'ye gelmesi iyi ancak yine de kendi sahamızda puan kaybetmek kötü. Kazanamamak bir talihsizlik ama güven açısından geri dönmek ve son yarım saati her bölgede etkili oynamak bizim için sevindirici. Bu, oyuncularımıza güven ve özgüven verecektir. Oyuncularımı geri döndükleri için kutluyorum. Bu haftanın sonunu galibiyetle kapatırız inşallah"

"Bir yandan kaybetmemeye, bir yandan da kazanmaya çalışıyoruz. Diğer yandan takım oluşturmaya çalışıyoruz. Bir grup geliyor, bundan emin olabilirsiniz. Sahada basmadık yer bırakmayan, oyunu mümkünse rakip sahada oynayan... Eğer burayı asgari puan kaybetmeyle geçersek, müthiş bir takım olacak. Bundan şüphem yok."

Terim, bir gazetecinin "Sözleşmeniz sızdırıldı. Merak edip sormadınız mı nasıl oldu diye?" sorusuna ise şöyle cevap verdi:
"Peki siz sormuyor musunuz, 'ya arkadaş her maç öncesi illa neden, nasıl oluyor?' 'Hedefiniz, gayeniz ne?' diye, siz niye sormuyorsunuz? Benim hayatımda hiç iznim yok. Ben mukavelemde ne var bilmiyorum. Ben hayatımda da hiç tazminat almadım. Hiç tazminat da koymadım. Mesele o değil ki. Mesele size sorduğum, hiç kimseye olmayan, hiç bir ülkede eşi görülmeyen bu hadiseler maç öncesi sizce birer tesadüf mü? Bunu iyi analiz etmek lazım."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.