Farklı Besinlerle 2000 Kalori

Ali İhsan Kaya 07.07.2016

Sağlıksız besinlerle 2000 kalori almak oldukça kolay. Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız besinlerin kalori değerlerini anlatan bir video ile karşınızdayız

Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir bireyin günlük ortalama 2000-2500 kalori alması gerekiyor. Bu konuda herkes hemfikir. Fakat bu kaloriyi hangi yolla alacağınız tamamen size kalmış. Sağlıksız besinlerle günlük kalori ihtiyacınızı karşılamak oldukça kolay. Kısa bir video ile tükettiğimiz o sağlıksız besinlerin kalorileri hakkında sizi bilgilendirmek istedik. Videoyu izlemeden önce uyarımızı yapıyoruz: Bu video size yediklerinizi sorgulatabilir!

Louisiana Chicken Pasta yerken (tamam kabul, çok tükettiğimiz söylenemez!) tekrar tekrar düşünseniz iyi edersiniz. Aksi takdirde günlük kalori ihtiyacınızı tek bir öğünle karşılamış olursunuz. Videoda da göründüğü gibi, bir porsiyon Louisiana Chicken Pasta yaklaşık olarak 2400 kalori.

McDonald's severler bu bilgiye çok üzülecekler. Çünkü McDonalds'ta çıtır tavuk burger, patates kızartması, Oreo'lu McFlurry dondurma ve koladan oluşan bir menü yaklaşık olarak 2000 kalori. Rakibi Burger King'de de durum farklı değil. Sizce de üzmedi mi?

O film izlerken yediğiniz pizzalar var ya pizzalar, göbek ve kalça bölgenizi tırmalar. Yediğiniz bir porsiyon pizza 1500 kaloriymiş azizim. Yanında içtiğiniz içecek de kalorili ise, göbek ve kalçalardaki fazlalıklara alışsanız iyi edersiniz. Kendinizi şımarttığınız anların dışında pizza tüketmeseniz iyi edersiniz!

Madem yemekler çok kalorili, "kahve içelim" mi diyorsunuz? Bir daha düşünün deriz. Eğer Frappuçino gibi tatlı kahvelerin az kalorili olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Eğer kalori almak istemiyorsanız, kahve tercihinizi americano ve filtre kahveden yana yapınız!

Videoda gördüğünüz (evet, o minicik olan) zuccotto kek olmuş 1800 kalori. Ne yiyeceğiz biz?

Neyse ki, sağlıklı beslenmeyle ilgili bolca içeriğimiz var. Mutlaka göz atın!

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.