Farklı Besinlerle 200 Kalori

Ali İhsan Kaya 14.06.2016

200 kalori almak bazen çok zor, bazen de çok basit. Bu tamamen sizin tercihiniz. Bunu çok iyi anlatan bir video ile karşınızdayız.

Yapılan araştırmalara göre yetişkin bir bireyin günlük ortalama 2000-2500 kalori alması gerekiyor. Bu konuda herkes hemfikir. Fakat bu kaloriyi hangi yolla alacağınız tamamen size kalmış. Yemek yeme tercihlerinize göre bu kalorinin hacim ve ağırlığı da çok farklı olabiliyor. Kısa bir video ile 200 kalorinin çok farklı ağırlıklarda olabileceğini göstermek istedik.

Pırasa yiyerek 200 kalori alabilmeniz için, 1.425 gram pırasa tüketmeniz gerekiyor. Basit bir hesaplama yapacak olursak; günlük kalori ihtiyacınızın onda birini karşılamak için 1.4250 gram pırasa yemeniz gerekiyor. Günlük kalori ihtiyacınızın tamamını pırasa ile karşılamak çok mümkün gözükmüyor. Havucun da pırasadan geri kalır yanı yok.Gördüğünüz gibi, 200 kaloriyi kavun ile almak için hatırı sayılır bir miktarda kavun tüketmeniz gerekiyor. İki bardak kola (496 ml), bir bardak süt (330 ml) ile eşit kalori değerine sahip. Karbonhidrat açısından zengin besinlerin 200 kalorilik porsiyonlarının miktar açısından daha küçük olduğunu fark etmişsinizdir. Bu besinlerden tüketirken dikkatli olmakta fayda var.

Çedar peyniri sevenlere üzücü bir haber var: 51 gramı 200 kalori. Tatlandırıcı olmadan içecek içemeyenler oldukça şanslı. Yapay tatlandırıcının kalorisi oldukça düşük.

Jelibon, fıstık ezmesi, M&M, tereyağı ve cips, kesinlikle bolca tüketilmemesi gereken besinlerin başını çekiyor.

Ali İhsan Kaya


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.