Evlenene Kadar Olmaz

Bıyıklılar Ekibi 30.05.2018

Hayır, kadınlardan bahsetmiyoruz. Bizzat biz, bıyıklılar.

Biz çok tanımıyoruz ama Seattle Seahawks’ta Amerikan futbolu oynayan bir eleman var. Russell Wilson. Bu arkadaş ve şarkıcı sevgilisi Ciara evlenmeye, üstüne üstlük, evlenene kadar sevişmemeye karar vermişler, geçen gün de bu aşırı önemli kararı duyurmuşlar. Hatta Russell, “Valla hatunu görüyorsunuz, benim için dua edin” demiş.
Adam sporcu bir kere. Kaslar, hormonlar falan almış yürümüş. Kadın desen “Dance like we’re making love” (Sevişiyormuşuz gibi dans et pampa) diye şarkı söylüyor. Bizim bildiğimiz kadarıyla seksten uzak durmak, evlendikten yıllar sonra, yaşlanınca falan olan bir şey. Peki bu çiftin derdi ne?


O öpücüğün altında neler yatıyor karşim, anlayamazsın...


Hemen belirtelim, istek adamdan gelmiş. Ciara’yı sahneye çıkmak için hazırlandığı sırada izlerken, içinden gelen tanrısal ses ona “Sevdiceğini doğru yola sok evladım” demiş. Böylece Russell Ciara’ya sevişmemeyi teklif etmiş. “Eğer sevişmeden birbirimizi sevmeye devam edebilirsek, aşkımızla her şeyin üstesinden geliriz” diyorlar. Bir de üstelik ne zaman evlenecekleri de belli değil. Vay arkadaş.
Tarih boyunca neredeyse tüm toplumlarda evlilik öncesi seks kadınlara yasaktı. Erkeklerin de kendi kendilerine yasak koymalarına biz “rahat batması” dışında bir açıklama bulamadık. Aslında açıklaması var ama konu inanç olduğu ve hasbel kader dalga geçersek başımız derde girebileceği için girmiyoruz oralara.
Ama girenler ve evlenmeden önce seksi reddeden erkekler üzerine araştırma yapanlar olmuş. Amerika’da bir kilisede, evlilik öncesi bekaret yemini etmiş erkeklerden oluşan 15 kişilik bir dayanışma grubunu incelemişler. “Dayanışma” aklınıza pis pis şeyler getirmesin, adamlar akıllarında ve sohbetlerinde başka pek az konu olduğu halde gerçekten seksten uzak duruyorlar. Bununla birlikte, elbette pornografiden, mastürbasyondan ve birbirlerinden de mümkün mertebe uzak duruyor, geceleri birbirlerine mesaj atıp “Yaramazlık yapmıyorsun, di mi?” diye uyarılarda bulunuyorlar. Kendi deyimleriyle, “içlerindeki hayvani dürtüleri bastırmak için” birbirlerine destek oluyorlar.


Araştırmaya göre, bahsi geçen hayvani dürtüleri bastırmakta zorlandıkları için aslında kendilerini daha maskülen hissediyorlar. Hatta deniliyor ki, gerçekten sevişmek, seks hakkında konuşmanın yanında sönük kalıyor. Sonuçta, bu adamlar evlendikten sonra da durumdan pek memnun olmuyor ve “Bunu mu bekledim bunca zaman?” diyorlar. Çünkü dürtülerinin hala hayvani ve yanlış olduğunu düşünüyor, üstüne üstlük erkeklerle yaptıkları ve çok keyif aldıkları seks sohbetlerini eşleriyle yapamıyorlar.
Yazının ana fikrini çıkardınız siz beyler. İnsanlıktan çıkmamak için, hayvani dürtülerinize kulak verin.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.