Evlendikten Sonra Değişen Partner Sorunsalı

İrem Çamarası 10.09.2016

“Evlendiğimizden beri eşimi tanıyamıyorum” diyorsanız, bu yazı tam olarak sizin için…

Aylarca ya da senelerce bir ilişki yaşadığınız partneriniz ile artık rüyalarınızı gerçekleştirme vakti geldi ve evlilik yoluna koyuldunuz…

Sorsalar sizi ondan, onu da sizden daha iyi tanıyan kimsenin olmadığını söylersiniz. Fakat evlendikten sonra eşinin bilmediği yönlerinin olduğunu ve çok değiştiğini söyleyen, hatta seneler süren ilişkisini evliliğe taşıdıktan kısa bir süre sonra yollarını ayıran birçok kişi ile eminiz siz de karşılaşmışsınızdır.

Biz sizin için küçük bir araştırma yaptık ve evlilikten sonra partnerlerde en çok değişen özellikleri öğrendik. Siz de evlilik hazırlığı yaptığınız bu günlerde bu maddeleri göz önünde bulundurarak hastalıkta, sağlıkta, uzun günler beraber olacağınız partnerinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Evlendikten Sonra Değişen Partner Sorunsalı

“Gerçekten bu kadar dağınık mıydı?”: Aylarca, belki de yıllarca yanınıza pırıl pırıl gelen, oturduğunuz mekanların temizliğine dikkat eden, her yerin düzenli olmasına özen gösteren partneriniz aynı evin içindeyken çoraplarını her yere fırlatan, her su içişinde ayrı ayrı bardak çıkaran, bütün gün pijamayla oradan oraya yatan biri olabilir. Şık hallerine alıştığınız partnerinizi bu halleri ile görmek ilk zamanlar şaşırtıcı, daha sonrasında da sinir bozucu bir durum haline dönüşebileceğinden şaşkınlığınız geçmeden daha ilk günlerden bu konuyu konuşmalı ve halletmelisiniz.

“Bana yardımcı olur sanıyordum…”: Sevgiliyken çantanızı bile taşıyan insan ev işlerinde size yardım etmek yerine yan gelip yatıyorsa, işten geldikten sonra sizin yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sormadan sadece uyuyorsa, bu süreç evlendikten sonra “eşim çok değişti” demenize neden olacaktır. Derdinizi güzel bir şekilde anlatıp ortak yolu bulmanızı tavsiye ederiz.

“ Sevgiliyken daha ilgiliydi.”: Evlendikten sonra sevginin azaldığını savunan çok kişi eşinden sevgiliyken gördüğü ilgiyi artık göremediği için bu düşünceyi savunmaktadır. Bunun nedeni partnerinizin sizi artık sevmemesi değil, artık evlendiğiniz için kendi içinde “zaten her akşam gideceğim yer ikimizin evi, özlüyorum ama akşam görüyorum” şeklindeki düşüncelere bürünmesinden kaynaklanıyor. Bu kötü bir şey gibi geliyor olsa da aslında partnerinizin bunu gayet masum bir şekilde düşündüğüne eminiz. Hatta çoğu kavganın “sen beni sevmiyorsun” diyen eşe “ne alakası var” şeklinde verilen cevaplar yüzünden çıktığı da bilinen bir gerçek.

“Evliliğe alışamadı”: Bu madde daha çok erkeklerde gözüküyor gibi görünse de aslında kadınlarda da gayet rastlanan bir durum. Evlendikten sonra da devam etmesi umut edilen pijama partileri, halı saha günleri ve arkadaşlarla kafa dağıtma seansları bir süre sonra sorun olarak karşınıza çıkıyor. Bu süreçte partnerinizle karşılıklı bir orta nokta sağlamak ve en azından ikinize de uyan bir günü seçmek sizin için en ideal çözüm olacaktır.

“Evlilik aşkı öldürür” düşüncesi büyük ihtimalle evlendikten sonra partnerinin değiştiğini gözlemleyen biri tarafından ortaya atılmış ve zaman içinde böyle düşünen her insanla beraber günümüze kadar gelmiştir. Siz de evlenmeden önce olası ihtimallere karşı baştan önlemler alarak bu sözün gelecek nesillere aktarılmamasını sağlayabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.