Evim Evim, Güzel Evim

Ezgi Özkurt 22.06.2016

Maliyetini düşünmeden evinizde küçük değişiklikler mi yapmak istiyorsunuz? Aslında o kadar da zor değil.

Evde zaman geçirmeyi seven insanlar için ev adeta "çocuğun" gibidir. Her şeyin en güzeli olsun, etrafta sevdiğin objeleri sergileyebileceğin rafların olsun, güzel bir orta sehpası olsun, fişler ve kablolar göze batmasın istersin. Çeşitli ev dekorasyon mağazalarında duvara asabileceğin tasarım raf modelleri, tasarım çerçeveler, tasarım herhangi bir şeyler gördüğünde bilirsin ki, bir şeyin başına "tasarım" kelimesi geldiğinde o şeyin fiyatı artar.

Kaynak: Pinterest

Hem göze hitap edecek, hem de maliyeti olabildiğince düşük olan bazı şeyleri kendimiz de yapabiliriz. Manavlarda, marketlerde gördüğümüz tahta kasalardan sehpa yapabileceğimiz gibi, bu görseldeki gibi içine kitap veya dergi/gazete koyabileceğimiz bir dergilik de yaratabiliriz. Altına monte edilen tekerlekler opsiyonel olup, daha da basit yollardan işi halletmek isteyenler için "tekerlek olmasa da olur" bile diyebiliriz.

Tahta kasaları beyaza, siyaha hatta maviye, kırmızıya, kısacası istediğimiz renge boyayarak evde kendi tasarımımızı yapmakta da özgürüz. Hem de dünyanın parasını harcamadan!

Kaynak: Pinterest

Perdeleri takmak veya duvarı boyamak için kullandığımız merdivenden bile faydalanabileceğimizi de düşünürsek, bu işin sadece maliyetten kaçma tarafının yanı sıra, evde nereye koyacağımızı bilemediğimiz malzemeleri değerlendirmiş olduğumuzu da düşünebiliriz. Her iki durumda da kazançlı olduğumuz "kendin yap" sisteminde, evin sağına soluna bakınmaya başlamakta yarar var.


Kaynak: Pinterest


Kaynak: Pinterest

Ayağımızın altına dolanan kablolar, prize yakın olmayan komodinler yüzünden başımız belaya girmiyor değil. Bunun için de alternatif yöntemler var. Bunları deneyebilirsiniz.


Kaynak: Pinterest

Daha küçük şeyler için de kolları sıvayabiliriz. Bir kavanoz veya akvaryumun içinde büyütebileceğimiz dekoratif bitkiler gibi...

Önermesi bizden, denemesi sizden! Şimdiden kolay gelsin.

Ezgi Özkurt


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.