Evde Bitki Yetiştirme Aplikasyonu: Grobo

Oğuz Taktak 04.09.2016

Evde bitki yetiştirmek artık daha kolay.

Evde bitki yetiştirmek istiyorsunuz, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, Google desteği size yeterli gelmiyor, hem çok çalışmaktan vaktiniz yok hem de tembelsiniz. Ne yani, siz evde bitki yetiştiremez misiniz?

Adamlar sizleri düşünmüş, evde bitki yetiştirme uygulaması yapmış.

Evde Bitki Yetiştirme Aplikasyonu: Grobo

Grobo’yu tanımlamak gerekirse, evinizde minik bir dolap büyüklüğünde, eşya gibi duran bir kutu, küçük bir sera sistemi olduğu söylenebilir. Kutuyla beraber cep telefonunuza yükleyeceğiniz Grobo uygulamasıyla istediğiniz tohumları ekmeniz, sonrasında da uygulamadan hangi tohumu ektiğinizi belirterek uygulama üzerinden bitkiyi yetiştirmeniz gerekiyor.

Evdeki Bahçeden Domates, Biber, Patlıcan

Grobo ile yeşillikler, çilek gibi meyveler ya da domates gibi farklı ürünleri tohum olarak ekebiliyorsunuz. Grobo ürünü sensörler sayesinde izleyerek sıcaklık ve nem ayarlarını yapıyor. pH derecesi ya da su seviyesi gibi özellikleri uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ışıklandırması ve havalandırması da üründe yer alıyor. Filtreleri sayesinde içindeki herhangi bir koku dışarıya yansımıyor. Wi-Fi ile bağlanan Grobo ürünü, iOS ya da Android işletim sistemli telefonlarınızla konuşarak, bitkiniz büyürken bunu sizin de akıllı telefonunuzdan takip etmenizi sağlıyor.

Fiyatı Biz Fakirlere Göre Değil

Kanada merkezli girişimin ilk ürünleri Mayıs 2017‘de teslim etmesi beklenirken, Grobo şu anda 899 dolarlık fiyat etiketiyle ön sipariş toplamaya devam ediyor.

Aşağıdaki videodan daha açıklayıcı bilgiye ulaşabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.