Etkili Karın Kası Egzersizleri

Ali İhsan Kaya 12.08.2016

Arzuladığınız karın kaslarına sahip olmanızı sağlayacak 5 etkili six pack egzersizi ile huzurlarınızdayız.

Sıkı karın kaslarına sahip olmanın birçok getirisi olabilir. Sahilde yürürken dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz gibi, soyunma odasında hemcinslerinize havanızı basabilirsiniz. Sıkı karın kaslarına sahip olmak bütün bedenin dayanıklılığını da olumlu anlamda etkiler. Sebepleri farklı olsa da herkes güçlü ve estetik karın kaslarına sahip olmak ister. Karın kası istemeyen grupta değilseniz, harekete geçme zamanı gelmiş demektir. Demir gibi karın kaslarına sahip olmanızı sağlayacak 5 etkili egzersizin farkını siz de kısa sürede hissedeceksiniz.

Bench Leg Raise

Videoda da görüldüğü üzere hareketi yaparken sehpa kullanmanız gerekiyor. Sırt üstü uzandığınız sehpadan ellerinizle baş hizasından destek almalısınız. Bacaklarınızı vücudunuza dik bir şekilde kaldırıp indirmelisiniz. İndirirken olabildiğince yavaş olmalı, karın kaslarınızı hissetmelisiniz. Egzersizi 3 set halinde ve 12 (veya 15) tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Jackknife

Hareketin basitçe tanımını yapacak olursak; karın kaslarına yüklenerek ellerinizi ve ayaklarınızı yukarıda birleştirmelisiniz. Egzersizi 3 set halinde ve 12 (veya 15) tekrar olarak uygulayabilirsiniz. Videodaki gibi bacaklarınızı kırabilir ya da bacaklarınızı dik tutabilirsiniz.

Barbell Rollout

Bu egzersizi yapabilmeniz için bir bara ihtiyacınız var. Doğru pozisyonu alabilmeniz için dizlerinizi yere koymalı ve ayak parmak uçlarını sabit tutmalısınız. Barı omuz hizasından başlayarak uzatabildiğiniz kadar uzatmalı ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönmelisiniz. Egzersizi 3 set halinde ve 12 (veya 15) tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Knee Raise

Hareketi yapabilmek için normal bir bar veya videodaki gibi dips makinesini kullanabilirsiniz. Dizlerinizi birleştirerek karına çekmeniz, özellikle alt karın olmak üzere karın kaslarını etkili bir şekilde çalıştırır. Karnınızı çektikten sonra 1-2 saniye kadar tutun ve yavaşça geri bırakın. Egzersizi 3 set halinde ve 12 (veya 15) tekrar olarak uygulayabilirsiniz.

Plank

Plank hareketini yapabilmek için yüz üstü yere uzanın ve mümkünse ayaklarınızı sabitleyin. Dirsekleriniz ile yerden destek alıp sırtınız düz olacak şekilde pozisyon alın. Bu hareketin süresi tamamen kişiye bağlıdır. Durabildiğiniz maksimum sürede bu hareketi yapabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.