En İyilerden Biri: Automobilista

Yasin Abay 25.09.2016

Automobilista, sizi sürücü koltuğuna yerleştirecek en iyi yarış simülatörlerinden biri. Çok iyi motor sporları deneyimleri yaşamaya hazır olun!

Automobilsta, Reiza Studios tarafından geliştirilen ve Reiza tarafından yayımlanan bir yarış oyunu/simülatörü. Araba yarışı oyunları içinde çok iddialı bir konumda bulunan Automobilista 29 Şubat 2016 tarihide aramıza katıldı. Türkçe dilini desteklemeyen oyunu muhtemelen İngilizce olarak oynayacağız. Automobilista, 8 aylık süreçte oyunu deneyimleyen oyuncuların yaptığı incelemeler sonucunda %89 olumlu geri bildirim oranıyla dikkat çekiyor.

Reiza Studios, aslen 2013 çıkışlı bir oyun olan Stock Car Extreme’in bir devamı ve geliştirilmişi niteliğinde. Stock Car Extreme de oyuncular tarafından aynı olumlu inceleme oranını almıştı. Stock Car Extreme ile Stock Car V8, Copa Petrabras de Marcas, Formula 3 Brasil ve Mitsubishi Lancer Cup gibi Brezilya akımı otomobil yarışlarını oyunculara sunan Reiza Studios, Automobilista’da da genel olarak Brezilya yarışlarını oyunun çekirdeği olarak kurdu.

En İyilerden Biri: Automobilista

Automobilista’da Brezilya yarışlarının ötesinde ise Formula Vee, 24 saatlik yarışlar, süper kamyonlar, Rallycross EvoX ve 800 beygirlik tek koltuklular var. Yarışların tarihsel gelişimine yönelik oyunda da tarihsel izler bulmak mümkün. Automobilsta, motor yarışı simülasyonu olarak bize en iyi oynanışı sunmak adına oyun fiziğinde Stock Car Extreme’e göre birçok gelişim de kaydetti. Artık oyunda komut ve hareket çok daha paralel. Stock Car Extreme deneyenler için bu gelişimlerden bazılarını listelemek gerekiyor.

  • Oyun fiziği input oranı 500Hz’ten 720Hz’e yükseltildi. Bu, oyunu daha gerçekçi ve oynanabilir yapıyor.
  • Profesyonel yarış takımlarının verdiği datalara göre araç fizikleri yeniden düzenlendi.
  • Yol sesleri, havanın yükseltiye ve konuma göre değişim göstermesi ile birlikte 3D ses izlenimi eklendi.
  • Araç motor sesleri yüksek kalite olarak gerçek araçlardan kaydedildi.
  • Yeni araçlar daha çok elektronik aygıtlara ihtiyaç duyacak hale getirildi.
  • 24 saatlik yarışlarda gece ve gündüz değişimi düzenlendi.
  • Lastik hasar mekanikleri geliştirildi ve daha iyi sürüş deneyimi yaşamak mümkün hale getirildi.
En İyilerden Biri: Automobilista

Automobilista, yüksek performanslı bilgisayar donanımına ve 22GB disk alanına ihtiyaç duyuyor. Deneyimleyen oyuncuların ortak yorumu, ‘’Automobilista, oyuncuya gerçek bir pistte hissettiriyor.’’ Gerçeğe yakın bir yarış simülasyonu olan Automobilista’nın Steam satış fiyatı 59 TL ve indirilebilir içeriklerle bu fiyat artabiliyor. Automobilista için benim verdiğim puan on üzerinden 8.5 ve birçokları için bundan daha fazlasını hak ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.