En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

Yasin Abay 20.09.2016

Üç boyutlu evrenin derinliklerinde kaybolacağımız en iyi 5 sanal gerçeklik oyununu listeledik.

Virtual Reality olarak bilinen sanal gerçeklik oyunları teknolojik gelişmelerin de etkisiyle daha ucuz ve daha eğlenceli duruma gelmeye başladı. Bu durumda oyun geliştiricileri de kısa zamanda çok iyi birkaç sanal gerçeklik oyunu geliştirdiler ve yayımladılar. Tabii yeni tür olarak söyleyebileceğimiz sanal gerçeklik oyunlarında fiyasko olarak tanımlanabilecek olanlar da mevcut. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, sizin sanal gerçeklik deneyiminizi yüksek seviyelere çıkartmak adına en iyi 5 sanal gerçeklik oyununu listeliyoruz.

1) The Lab

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

The Lab, Valve’ın bize sunduğu, sanal gerçeklik deneyimini üst düzeylere çıkaran ve ücretsiz olarak sunulan bir sanal gerçeklik oyunu/simülasyonu. 5 Nisan 2016 çıkışlı The Lab, maalesef Türkçeyi desteklemiyor. The Lab içinde robotları tamir edecek, kaleleri savunacak, mekanik köpekler edinebileceksiniz. The Lab, 6 aylık kısa döneminde, kendisini deneyimleyen oyunculardan %99’luk olumlu geri bildirim aldı ve sanal gerçeklik oyunları listemizin ilk sırasında yer alıyor.

2) Keep Talking and Nobody Explores

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

Keep Talking and Nobody Explores, 8 Ekim 2015 çıkışlı ve Steel Crate Games tarafından geliştirilip yayımlandı. Sadece İngilizceyi destekleyen oyunda kendinizi bir saatli bombaya tuzaklanmış olarak bulacaksınız. Bombayı pasif hale getirmek sadece arkadaşlarınızın elinde ve onlar da bombayı görmüyorlar. Arkadaşlarınızla konuşarak bir bütün oluşturmalı ve koordineli çalışarak saatli bombayı patlamadan durdurmalısınız. Zaman tükeniyor, acele edin!

3) Space Pirate Trainer

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

Space Pirate Trainer da aramıza 5 Nisan 2016’da katıldı. I-Illusion tarafından geliştirilip yayımlanan oyun da 6 aylık kısa dönemde oyunculardan %96’lık olumlu oy başarısıyla listemizin üçüncü sırasında yer almaya hak kazandı. Adından da anlaşılacağı üzere bir uzay korsanı eğitimi alıyorsunuz ve diğer oynayanlarla puanlama sırasında yarışacaksınız. Space Pirate Trainer için önerilen sistem ise HTC Vive.

4) Vanishing Realms™

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

Vanishing Realms, Indimo Labs LLC tarafından geliştilip yayımlanan bir sanal gerçeklik - RPG oyunu. 5 Nisan 2016 ile satışa çıkan oyunun Steam fiyatı 31 TL ve binin üzerinde oyuncu tarafından %95’lik bir inceleme sonucuna sahip olarak listemizin dördüncü sırasında yerini alıyor. Vanishing Realms ile sanal gerçeklik için dizayn edilmiş bir rol yapma oyununu keşfe çıkacaksınız. Kılıcınızı alacak ve gerçek boyuttaki canavarlarla bire bir, yüz yüze savaşacaksınız. Birleşik İmparatorluğun mistik yaşayanlarını, büyücülerini ve alimlerini keşfedeceksiniz.

5) Rec Room

En İyi 5 Sanal Gerçeklik Oyunu

Against Gravity tarafından geliştirilen ve yayımlanan Rec Room 1 Haziran 2016’da oyuncuların beğenisine sunuldu. 4 aylık kısa bir sürede iyi izlenimler alan oyunu deneyimleyen yaklaşık beş yüz kişi, oyun incelemesi için %98’lik bir derecelendirme sundu. Ayrıca oynaması ücretsiz olan oyun dünya çapında herkesin katılım gösterebildiği bir sosyal kulüp niteliğini taşıyor. Bu kulüpte nasıl göründüğünüzü ve kişiliğinizi değiştirip eski ve yeni arkadaşlarınızla Paintball, Dodgeball, 3D Charades ve Disc Golf gibi oyunlar da oynayabilirsiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.