En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Ali Kaya 18.04.2017

Harbi Erkek'ten dev hizmet: Başlangıç seviyesindeki sporcular! Sıkça görülen bu 5 hatanın farkında olun!

Hiç kimse ileri seviye fitness sporcusu olarak doğmuyor. Herkesin başlangıç seviyesinde yaptığı hatalar vardır. Egzersiz programlarını yaptığımız her gün fitness temelleri adına bir şeyler öğreniyoruz. Makinaları düzgün kullanmayı başlıyor ve fitness adabını gözlemliyoruz. Bu süre içerisinde de bolca hata yaptığımızın da farkına varıyoruz. En çok da, birazdan sıralayacağımız 5 yanılgıya düşüyoruz...

1-) Fazla Yüklenme

En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Başlangıç seviyesindeki sporcular bütün istekleri bir anda olsun isterler. Kas kütlesi kazanmak, yağ yakmak, güçlenmek ve şekle girmek bunlardan sadece bazılarıdır. Bu nedenle de haftanın her günü spora gidip gereğinden fazla egzersiz yapabilirler. Fazla ağırlık ve fazla egzersizler uzun süreçte sizi demotive edebilir. Vücut geliştirmek uzun ve sabır isteyen bir süreçtir.

2-) Not Almama

En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Birçok işte olduğu gibi fitnessta da not almak oldukça önemlidir. Hedefleri belirlemeli ve bu hedefler doğrultusunda yapılan egzersizleri kayıt altına almalısınız. Eğer yeni bir diyeti takip edecekseniz, diyetin yazılı olması sizleri motive edecektir. Aynı durum egzersiz programları için de geçerlidir.

3-) İlave Besinlere Fazla Güvenmek

En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Yeni başlayanların en fazla yaptığı hatalardan biri de "supplementlere" fazla misyon yüklemektir. Bu ürünler, destek amaçlı kullanılan ürünlerdir. Eğer düzenli bir hayatınız yoksa, sağlıklı beslenmiyor ve spor programlarınızı aksatıyorsanız, bu ürünlerin çok da bir etkisi olmayacaktır.

4-) Bacak Çalışmamak

En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Daha fazla büyüme hormonu salgılamanız için bacak çalışmanız şart. Çünkü vücudumuzdaki en büyük kas grupları bacaklarımızda bulunmaktadır. Yeni başlayanların çoğu bacak egzersizlerine gereken önemi vermemektedirler.

5-) Egzersizleri Kaçırmak

En Çok Yapılan 5 Fitness Hatası

Tembellik ve yorgunluk yeni başlayanların vazgeçilmezidir. Bu gibi sebeplerle sık sık antrenmanlara gitmezler. Bu durum yüksek ihtimalle sporun bırakılmasıyla sonuçlanacaktır. Bu nedenle bu sebeplerin üzerine gitmeli ve programlarınızı aksatmamalısınız.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.