Elde Var Enkaz

Emre Aydın 30.08.2016

Fenerbahçe şarampole yuvarlanırken yönetim sadece izliyor ve bu durum pek de umurlarında değil gibi.

Spor Toto Süper Lig'in 2. haftası geride kaldı. Fenerbahçe bu sezon için kendi sahasında ilk defa sahaya çıktı. Tribünlerde 14.000 kişi vardı. Maç 3-3'lük eşitlikle sonuçlandı.

Yukarıda okuduğunuz 4 cümle, o kadar çok şey anlatıyor ki... İşin tekniği, taktiği her şey geride kalıyor. Yukarıdaki 4 cümle Fenerbahçe'nin şarampole yuvarlanma halini (ki bu durum kulüpteki en istikrarlı şey durumunda) anlatıyor. Fenerbahçe ülkenin en büyük sivil toplum örgütü gibi birçok payeyi kaybetmek üzere. Fenerbahçe maalesef artık çok çok büyük bir kulüp olma noktasından hızla uzaklaşıyor ve kılını kıpırdatması gerekenler hiçbir şey yapmıyorlar.

Oynanan maçı teknik açıdan değerlendirmek hiç mantıklı değil. Görselde göreceğiniz gibi Fenerbahçe'nin sahaya çıktığı kadro lig standartları üzerinde olsa da bir plansızlığı, futbol aklının olmadığını, Dick Advocaat'ın çaresizliğini ve kadronun ne kadar enkaz halde olduğunu gösteriyor. O yüzden alınan sonuçta Dick Advocaat'a yüklenmek kesinlikle haksızlık olur.

Elde Var Enkaz

Şimdi kadroya şöyle bir göz atalım. Grasshoppers maçının 70. dakikasında Salih oyundan çıktıktan sonra Alper'i ileri üçlünün arkasına çekince sonucun geldiğini gören Advocaat, Kayserispor maçına da Alper'i, Salih'in yerinde kullanarak başladı. Mantıksız bir hamle mi? Değil.

Peki ileri üçlüde kimler var? Volkan Şen - Emenike - Stoch. Bu üçlünün bir organizasyon dahilinde yan yana durmaları bile anayasal olarak yasaklanmalı iken, Fenerbahçe'nin hücum gücünü oluşturuyorlar. Suç Dick Advocaat'ın mı? Kesinlikle değil.

Uzun uzun sitem edilecek çok şey var. Bir yazı dizisi olarak hepsini yazacağım için bu yazıda bu sitemlerin birçoğu yer almayacak. Milyonlarca Fenerbahçeli gibi ben de çok doluyum ve Fenerbahçe bardağının artık her yeri boş durumda.

Elde Var Enkaz

Son olarak, maç izlerken aldığım notlara biraz göz atarak buraya aktarıyorum.

1) Fenerbahçe'de her ne kadar gol olup lafı ağzımıza tıksa da serbest vuruşu Kjaer kullandı.

2) Plansızlık olanca hızıyla devam ediyor.

3) Kjaer'in kırmızı kart görmesinden sonra maç sonuna kadar Fenerbahçe orta sahasında öyle bir boşluk oluştu ki; ülkeyi yönetenler eğer stadyumda olsaydı o kadar büyük bir yeşil alana kesinlikle Türkiye'nin en büyük AVM'si projesinin taslağını hazırlarlardı.

4) Geçen sezona dair çok az da olsa umut veren tek şey, oyuncu grubunun kırmızı kart sonrası gösterdiği reaksiyon.

5) Milli Takım arası Fenerbahçe'nin yeni başlayan sezon için son şansı. Eğer gerekli bölgelere gerekli transferler yapılamazsa her şeyin başında havlu atmış bir Fenerbahçe görmek mümkün.

6) Başka bir Fenerbahçe de mümkün!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.