Efsanenin Dönüşü: Cossacks 3

Yasin Abay 05.10.2016

Efsane Cossacks’ın modernizasyonu Cossacks 3’ü doğurdu. Cossacks 2’nin kötü kalıntısı siliniyor.

Cossacks 3, ödüllü oyun Cossacks’ın geliştirilmiş bir versiyonu olarak 20 Eylül 2016’da aramıza katıldı. Belki de "geri döndü" diyebiliriz. Cosacks 2 ile biraz tarzının dışına çıkmış ve beğenilmemiş olan oyun, tekrar eski yola girerek ismini tekrar yüceltmeyi amaçlıyor. GSC Game World tarafından geliştirilen ve yayımlanan oyun, Age of Empires’ı andıran, 17 ve 18. yüzyıl temalı bir strateji oyunu.

Cossacks 3 ile sadece bina yapmak ile uğraşmayacaksınız. Oyun on bin askere kadar bir orduyu alana sürmeye izin veriyor. Ayrıca artık yaşam için seçilen yerin özellikleri de uzun zaman zarfında ürettiğiniz şeylerin özelliklerini etkileyecek. Evet, bir şeyler üretmekten bahsediyoruz! Cossacks 3, geniş yelpazede savaş birimlerinin yanında çeşitli materyaller üretmemize de olanak tanıyor.

Cossacks 3 ile 12 ayrı ulus ile oynayabileceğiz. Oyunda 70 farklı askeri birim çeşidi, 100 civarı teknoloji araştırması ve 140’tan fazla tarihsel bina seçeneğimiz var. Yaya birliklerinin yanında ayrıca donanma kurmak ve düşmana denizden saldırmak da mümkün. Birçok Total War oyununda var olan tarihsel savaş seçeneğini de barındıran Cossacks 3'te de beş adet tarihsel savaş, tek oyuncu seçeneği için açık bulunuyor. Tek oyunculu seçeneğin yanında 8 kişiye kadar çok oyunculu da oynayabiliyoruz. Çok oyunculu modda, oyuncular birbirlerine karşı veya ittifak yapıp yapay zekaya karşı savaşabiliyor. Cossacks 3, rastgele üretilen harita seçenekleriyle sınırsız çeşit haritayı da oynanabilir yapıyor.

Efsanenin Dönüşü: Cossacks 3

Türkçeyi desteklemeyen oyun Steam üzerinde 103 başarıma sahip ve 31 TL fiyatla satışta. Ortalama bir donanımla rahatça çalıştırabileceğiniz oyun, çıkış tarihinden itibaren iki hafta içinde çok iyi satış rakamlarına ulaştı ve iki bin üzerinde oyuncu tarafından '%70 olumlu' olarak oylandı. Age of Empires türü strateji oyunlarını sevenlerin bu oyunu zevkle oynayacağını düşünüyor ve Cossacks 3’e, 'yüzde 82' veriyorum. Bu oyun, 17 ve 18. yüzyıl strateji oyunları içinde çok iyi bir yer edinecektir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.