Dyson'ın Süper Fütüristik Saç Kurutma Makinesı

Mehmet Berkay Önen 22.09.2016

Bir saç kurutma makinesi daha ne kadar çağının ve işlevinin ötesinde olabilirse işte o kadar.

Bugünlerde tüketici elektroniği ürünlerinin, dünyanın tüm sorunlarına çözüm üretiyorlarmışçasına şaşalı bir biçimde tanıtılmalarına hepimiz aşinayız. Dünyayı değiştirmesi beklenen cep telefonlarından hayatlarımızı kolaylaştırmayı amaçlayan robot süpürgelere gelene kadar, o kadar çok yeni ürün lansmanı izledik ki "o kadar da değil artık abartmayalım şimdi" demek alışkanlık oldu. Bugün de bu ürünlerden biri ile karşı karşıyayız. Dünyayı değiştirmeyi amaçlamasa da bu kadar basit bir alet neden bu kadar abartılı bir hale sokulur anlam veremiyoruz. Biz size ürünü anlatalım, siz de iyisi mi kendiniz karar verin. Karşınızda Dyson Supersonic saç kurutma makinesi!

Süpersonik elektrik motoru

Bu saç kurutma makinesi, ünlü İngiliz süpürge üreticisi Dyson'ın Gazetemsi'ye çıkan ilk ürünü değil. Firmanın ultra teknolojik robot süpürgelerinden size bir süre önce bahsetmiştik. Yazımıza konu olan ürün ise bir saç kurutma makinesi. Adının supersonic olmasının sebebi de klasik saç kurutma makinelerinden çok farklı bir motor tarafından beslenmesi. Hepimizin evinde bulunan ucuz saç kurutma makinelerinde kullanılan basit elektrikli motorlar yerine dakikada yüz binden daha fazla kere dönebilen süpersonik bir motor bulunduran bu ürün, piyasadakilerin en güçlüsü olduğunu iddia ediyor.

Saçınızı korumak için sıcaklık kontrolü

Saç kurutma makinelerinin bir önemli özelliği de sıcak hava üfleyerek kuruma işlemini hızlandırmaları ve şekillendirmeye yardımcı olmaları. Aşırı sıcak hava üfleyen saç kurutma makinelerinin uzun vadede saçlarımıza zarar verdiği bir gerçek. Buna da bir çözüm getirmek isteyen Dyson mühendisleri saç kurutma makinesinin içerisine bir mikro çip yerleştirerek cihazın saniyede 20 defa sıcaklık kontrolü yapabilmesine olanak sağlamışlar. Bu sayede hep aynı sıcaklıkta hava üfleyen cihaz saçlarınıza daha da iyi bakabildiğini iddia ediyor.

Dyson'ın Süper Fütüristik Saç Kurutma Makinesı

Parasını hak etmesini istiyorsanız vantilatör olarak da faydalanabilirsiniz.

Elbette bu kadar özelliği ve mikro çipi saç kurutma makinenizden beklerseniz, bedelini de ödemeye hazır olmalısınız. En iyisini 200-300 TL civarına satın alabileceğiniz standart saç kurutma makinelerinin yanında, 400 Amerikan Doları gibi bir fiyat etiketiyle arz-ı endam eden Dyson Supersonic tabii ki de herkese göre bir ürün değil. Açıkçası kime göre olduğunu da pek bilemiyoruz.

Ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenleri şöyle alalım.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.