Dünyanın En Basit Güvenlik Sistemi: Stilla

Mehmet Berkay Önen 27.09.2016

Hareket ettiğinde alarm verir, etmezse vermez. İşte bu kadar basit.

Maslow'a göre güvenlik, fizyolojik ihtiyaçlarımızdan sonra en önemli ikinci ihtiyacımız ve o karşılanmadan diğer ihtiyaçlarımıza odaklanamıyoruz. Farkındayız, bir teknolojik ürünü anlatacağımız bu yazı için çok akademik bir giriş oldu ama bazı ürünlere neden ihtiyacımız olduğunu anlamanın da oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Stilla, hareket ettiğinde sahibinin telefonunda bir alarm çalmasını sağlayan, dünyanın belki de en basit güvenlik sistemlerinden biri. Yani, hareket etmemesi gereken eşyalarınız hareket ederse anında haberiniz oluyor.

Dünyanın En Basit Güvenlik Sistemi: Stilla

Küçük şeyler için güvenlik önlemi

Evlerimizde ya da otomobillerimizde güvenlik sistemleri olmasına hepimiz alışığız. Özellikle İstanbul gibi suç oranının yüksek olduğu bir şehirde yaşıyorsanız büyük ihtimalle siz de bütçenize uygun bir çözümü kullanıyorsunuzdur. Fakat kötü niyetli insanlardan korumamız gereken varlığımız, evimiz ya da arabamızdan başka bir şey olduğunda elimizde çok fazla opsiyon kalmıyor. Bu duruma bir çare bulmak isteyen Stilla'nın üreticileri kolları sıvamışlar ve bir sonraki aşamaya geçebilmek için Indiegogo üstünden yardımınızı bekliyorlar.

Bluetooth üstünden çalışıyor

Sadece eşyalarınızın güvenliğini sağlamada yardımcı olarak değil, evde sık sık kaybettiğiniz çanta, kumanda ya da telefon gibi nesneleri de bulabilmenize olanak sunan Stilla, bluetooth teknolojisi ile çalışıyor. Küçük göründüğüne bakmayın, içerisinde yüksek teknoloji barındıran bu cihaz bozuk bir yolda araba sürmek ile çantanızın çalınması arasındaki farkı da algılayabiliyor. Bu sayede yanlış alarmlar dolayısıyla rahatsız olmanızın da önüne geçiyor.

Şimdi ödeyin Mart 2017'de teslim alın

Biz her ne kadar yardımınızı bekliyorlar desek de Stilla'nın arkasındaki takım tam 830 kişinin desteğini alarak kendilerine gereken 20 bin dolarlık ilk yatırımı bulmuşlar bile. Fakat siz de bu teknolojiye erkenden adapte olmak isteyenlerden biriyseniz, halen kampanyaya destek verebilir ve özel fiyattan ilk ürününüzü sipariş edebilirsiniz. Şimdilik sadece Indiegogo üstünden satışa sunulan Stilla için planlanan tahmini teslimat zamanı ise Mart 2017 olarak belirtilmiş.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.