Dünyadan Sizi Çok Şaşırtacak Çocuk Atıştırmalıkları

Yutgitsin Ekibi 26.05.2018

Bizde çocuk atıştırmalığı deyince aklımıza leblebi tozu cips geliyor. Dünyada ise kurutulmuş mürekkep balığı. Sonra bizden neden Nobel Fizik Ödülü çıkmıyor diyoruz.

Kurutulmuş mürekkep balığı, Çin

Lime lime doğranmış ve kurutulmuş, biraz tatlı, biraz tuzlu mürekkep balığı; söylenene göre arkasında çekilmez bir ağız kokusu bırakıyor.

Mısır dondurması, Kore


Süt mısırı dondurması, Kore’de bizim kaymaklı dondurma kadar yaygın bir çeşit. Genellikle mısır koçanı şekli verilmiş külahlarda servis ediliyor. Batılılar (Yani biz) tadını bayatlamış patlamış mısıra benzetiyor.

Melek ekmeği, Avustralya


Avustralya; kangurunun, Kylie Minogue’un ve görünüşe göre baştan savma partilerin anavatanı. Tereyağlı beyaz ekmek üzerine serpilmiş pasta süslerinden oluşan bu tatlı, Avustralya’da özellikle doğum günü partilerinde popüler bir atıştırmalık.

Moko Moko Mokolet, Japonya


Toz formundaki şekeri suyla karıştırın ve klozet şeklindeki bardağına dökün. Karbonatlı, köpüklü ve tatlı bir içecek olduğu söyleniyor ama kimin umrunda, biz bardağındayız!

Tayto Çikolata, İrlanda


Patates cipsli çikolata. Üstelik peynir ve soğan aromalı patates cipsli çikolata. Bir noktada hayır demeyi öğrenmek durumundayız ve o nokta da görünüşe göre tam bu nokta.

Bonus tur: Kinder Yumurta, İtalya


Kinder, bizim için değil ama Amerikalı ufaklıklar için bu listeye girebilir. Çünkü oyuncaklarının küçük parçalarının çocuklar için boğulma tehlikesi yarattığı gerekçesiyle Amerika’da satılmıyor.


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

amanda
kindersiz bir dünya düsünülebilinemez..!!!!!!
15.Eki
Beğen(4) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.