Dünya, Bu Güzel İnsanlar Sayesinde Dönüyor!

Defne Taktak 30.06.2016

Marmariste Ömer adında bir amcamız, hurda satıp kazandığı paralarla sokak kedilerinin karınlarını doyuruyor.

Ömer İçöz, ki biz kendisinden yazının devamında "Ömer Amca" diye bahsedeceğiz; 22 yıldır sokaklardan topladığı hurdaları satarak kazandığı paralarla sokak kedilerinin karınlarını doyuruyor.

Dünya, Bu Güzel İnsanlar Sayesinde Dönüyor!

Ömer Amca, Armutalan Mahallesi'nde yalnız yaşıyormuş. Sabah evden çıkıp akşama kadar sokaklardan teneke kutu, şişe ve hurda topluyormuş. Sonra topladığı bu hurdaları satıp kazandığı kuş kadar parayla 50 sokak kedisine yiyecek alıyormuş.

Ömer Amca'ya mahalle sakinleri "kedici dede" lakabını takmışlar. Ömer Amca, sokakta yaşayan canları öyle seviyormuş ki, eğer hurdalardan kazandığı para yetmezse, 65 yaş maaşıyla kedileri besliyormuş.

Kediler, Ömer Amca'nın arabasını gördüklerinde ya da sesini duyduklarında koşa koşa yanına geliyorlarmış. Ömer Amca hayvanları çok sevdiğini söylüyor. Elinden geldiğince de hayvanlara bakmaya çalışıyor.

Sokak hayvanlarını beslediği için zaman zaman çevreden tepki aldığını söyleyen Ömer Amca, hastalandığında kedileri düşündüğünü, onlara bakacak kimse olmadığı için çok üzüldüğünü dile getirdi. Ömer Amca haklı, memlekette hayvanlara işkence eden, onları acımasızca öldüren, onların da bir can taşıdığını hiç anlamayan bir sürü "insan" var.

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.