Dirk Gently's Holistic Detective Agency Dizi Oluyor

Onur Arslan 21.07.2016

"Dizisi yapılmayan ne kaldı?" demeyelim lütfen.

Douglas Adams’ı duymuşsunuzdur. İngiliz mizahı diye bir şey olmasa, bu adam onu yapar, yine yazardı. En bilinen eserlerinden The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (Otostopçunun Galaksi Rehberi) 2005 yılında beyaz perdeye uyarlanmış ve – sadık okuyucuları çok sevmese de – beğeni toplamıştı.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency Dizi Oluyor

2000 yılında kaybettiğimiz ünlü yazarın bu kez Dirk Gently’s Holistic Detective Agency adlı eseri TV dizisi olarak çekilmekte. Aslında 2010-2012 arasında 4 bölümlük bir versiyon da çekilmiş, hatta IMDB'de 7.8 puana puana layık görülmüştü ama o dönem ekmeğini yeterince yiyemedikleri aşikar. IDW Entertainment, Circle of Confusion ve Ideate Media tarafından çekimleri sürmekte olan dizide; en son Penny Dreadful’un final sezonunda izlediğimiz Samuel Barnett Dirk karakterine hayat vermekte. Dirk’in yardımcısı Todd karakterini ise, yüzük taşıyıcısı ve Selda Bağcan hayranı bir Hobbit olan Elijah Wood canlandırmakta.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency Dizi Oluyor

Dizinin yaratıcısı ve senarist Max Landis Dirk karakterini “evrende her şeyin birbiri ile ilişkili olduğuna inandığından, kendi normal hayatını avare şekilde yaşadığında, önüne çıkan her gizemi çözebileceğini düşünen bir detektif” şeklinde tanımlamış (Dediğim gibi, İngiliz mizahı diye bir şey var ve şu tanımla yazdığınız bir karakter bizde müptezel muamelesi görürken, orada çok-satar olabiliyor, hatta sonra dizisi çekiliyor). 22 Ekim 2016’da prömiyerini BBC Amerika kanalında yapacak olan dizinin Entertainment Weekly’nin özel olarak edindiği set fotosunu aşağıda görebilirsiniz.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency Dizi Oluyor

Görsel'in Kaynağı: http://www.ew.com/

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.