Dinamo'nun Tuzağı

Serdar Demireren 18.08.2016

Taraftarlar her ne kadar kulübün en büyük destekçisi olsa da bu kez takımlarını vezir değil, rezil ettiler.

Sporun, sporculardan sonra, hatta kimine göre onlardan da önce, en önemli ögesi taraftarlar. Umutsuz ve galibiyet beklentisi olmayan birçok takımın taraftar desteği ile ulaştığı başarılar spor tarihinin en güzel köşesinde yerini almış durumda.

Borussia Dortmund’un “Sarı Duvar”ı, Beşiktaş’ın “Çarşı”sı, Euro 2016’da tanıştığımız İzlanda taraftarları ve daha niceleri. Kuşkusuz taraftar gruplarının en büyük ve güzel organizasyonlarından biri de tribün koreografileri.

Dinamo'nun Tuzağı

Ancak, Steaua Bükreş ve Manchester City arasında oynanan Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı sırasında tribünlerde hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı. Bizim de hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki maçlardan alışkın olduğumuz taraftarlar tarafından kaldırılan kartonlar ile resim, görsel ve slogan oluşturma konseptindeki koreografide bu kez bir terslik vardı.

Sahadaki Steaua Bükreş ve Manchester City’li oyuncular tribünlere baktığında karşılarında “DOAR DINAMO BUCURESTI” yazısını gördüler. Oysa bu “Sadece Dinamo Bükreş” anlamına gelmekteydi ve Dinamo Bükreş, Steaua’nun en büyük rakibiydi.

Dinamo'nun Tuzağı

Koreografi sonrasında anlaşıldı ki, bu Dinamo Bükreş taraftarının Steaua kulübüne kurduğu bir tuzaktı. Ancak bu tuzak Steaua’nun o gece alacağı tek kötü haber değildi. Steaua, Aguero’nun iki penaltı kaçırdığı ve buna rağmen hat-trick yaptığı maçta rakibi Manchester City’e 5-0 yenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.