Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Ali İhsan Kaya 01.08.2016

Dibinizin düştüğü Brezilya kalçalarına sahip olmak için ne şekillendirici iç çamaşırlarına ne de pahalı operasyonlara ihtiyacınız var. Sizin için seçtiğimiz 5 egzersizi yapmanız yeterli.

Yolda, sokakta, televizyonda gördüğünüz Brezilya kalçalarına sahip hatun kişilerini kesmeye başladıysanız, ortada minik de olsa bir istek var demektir. Fakat üzülmenize gerek yok. Sizin de Brezilya kalçalarınız olabilir. Hatta ortamlarda ‘Anne tarafından Brezilyalıyım’ geyiği bile yapabilirsiniz. Fakat bunun için biraz yorulacaksınız. İşte kalçalarınıza şekil verecek 5 etkili egzersiz:

Squat

Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve parmaklarınızın karşıya baktığından emin olun. Kollarınızı, kendinizi dengede ve rahat hissedeceğiniz şekilde yanda veya yere paralel uzatabilirsiniz. Vücudunuz dik olmalı, özellikle sırtınız düz olmalıdır. Aşağı doğru eğildikten sonra dizleriniz ayak uçlarınızı geçmemelidir. İstenildiği takdirde ek ağırlık ile de yapılabilir.

Dumbell Lunges

Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Vücut Squat hareketinde olduğu gibi dik olmalıdır. Öne doğru bir adım attıktan sonra fotoğraftaki gibi çömelme hareketi yapılır. Diz ayak uçlarını geçmemeli ve arkadaki diz kesinlikle yere değmemelidir. Hem sağ hem de sol için tekrar edilmelidir.

Barbell Lunges

Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Dumbell Lunges hareketinin halter ile yapılan halidir. Başlangıçta hafif ağırlıklar kullanılmalıdır. Doğru açı ve ritim yakalanana kadar düşük ağırlıkta çalışılmalıdır.

Hip Bridge With Pilates Ball

Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Topukları pilates topu üzerine koyduktan sonra düz bir şekilde başlangıç pozisyonu alınır. Elleriniz ile yerden destek almanız, hareket esnasında size kolaylık sağlayacaktır. Başlangıç pozisyonunu aldıktan sonra, pilates topunu kendinize doğru yaklaştırıp, ayaklarınızı dizlerinizden bükerek kalçanızı kaldırmalısınız. Bu pozisyonda 1-2 saniye kalçanızı sıkmalısınız. Daha sonra başlangıç pozisyonunu alıp hareketi tekrar edebilirsiniz.

Barbell Deadlift

Dibinizin Düştüğü Kalçalar İçin 5 Egzersiz

Aynı zamanda çok etkili bir sırt hareketi olan barbell deadlift yaparken kesinlikle çok dikkatli olmasınız. Düşük ağırlıklarla başlamanızı şiddetle öneririz. Sakatlanma riski fazla olan bir harekettir. Vücut düz bir şekildeyken harekete başlanır. Dizler hafif kırılır ve halter dizlerin biraz altına kadar indirilir. Bu indirme esnasında sırt düz olmalıdır.

Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda siz de farkı göreceksiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.