Deniz Akkaya Arkadaşından Şiddet Mi Gördü?

Zian Ziangil 23.09.2016

Renkli Sayfalar programında yayınlanan görüntülerde Deniz Akkaya’nın yol ortasında şiddet gördüğü iddia edildi. Akkaya görüntüler için ne dedi?

Deniz Akkaya Arkadaşından Şiddet Mi Gördü?

Yol ortasında şiddet gördüğü iddiasıyla ilgili "Renkli Sayfalar" programına bağlanan Akkaya, birlikte olduğu kişinin 19 yıllık arkadaşı olduğunu ve kendisine el şakası yaptığını ifade etti. Ancak hem taksideki hem de evinin önündeki görüntülerde yaşananlar konusunda izleyicileri tam olarak ikna etmeyi başaramadı.

Deniz Akkaya daha önce de şiddet görmüştü

Hatırlayacağınız üzere Akkaya daha önce de erkek arkadaşları tarafından şiddet görmüş, açtığı davalar ve televizyon programlarında anlattıklarıyla yaşadıklarını gizlemeyi tercih etmemişti.

Deniz Akkaya Arkadaşından Şiddet Mi Gördü?

Programda Harris isimli Yunan arkadaşının Türkiye’ye sık gelmediğini ve bu nedenle kendisinin ünlü ve her an kameralar tarafından çekilebileceğini düşünemediğini söyleyen Akkaya, sosyal medya kullanıcılarını ikna edemedi. Son yıllarda özellikle kadına yönelik şiddetle ilgili duyarlı olan ve reaksiyon göstermekten çekinmeyen sosyal medya kullanıcıları, sorularıyla Deniz Akkaya’yı terletti.

Deniz Akkaya Arkadaşından Şiddet Mi Gördü?

Görüntülerde son olarak bavuluyla ayrılırken gördüğümüz beyefendi, umarım bir hanımefendiye sokak ortasında el şakası yapmaması gerektiğini (şu yaşında da olsa) öğrenmiştir. Deniz hanım da Harris bey de liseli ergenler değiller. Bir kadının “şiddet görmedim yalnızca el şakasıydı” diye kendini savunmak zorunda kalması bile hoş değil.

Deniz Akkaya Arkadaşından Şiddet Mi Gördü?

Tepkilerimize biraz dikkat etsek mi?

Öbür yandan sosyal medya kullanıcılarının doz aşımı etkisi yapan tepkilerini anlamak da mümkün değil. Evet, sosyal medyanın ne kadar etkili olduğunu artık hepimiz kabul ediyoruz. Şort giydiği için otobüste tekmelenen hemşire konusunda olduğu gibi. İlk ifadesinin ardından serbest bırakılan saldırgan, daha sonra sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler sonucunda tekrar yakalanarak tutuklanmıştı. Ancak tepkilerimizin de bir sınırı ve adabı olmalı. Deniz Akkaya daha önce defalarca şiddet gördü ve bunu hiçbir zaman saklamadı. Açtığı davalarla hakkını aradı, yaşadıklarını da tüm çıplaklığıyla anlattı. Şimdi bu olayda saklaması için hiçbir gerekçe yokken kendisini hâlâ saklamakla suçlamak ve “dayak yemişssin” gibi sözlü şiddet içeren kelimelerde üzerine gitmek hiç adil değil.

Kendisi zaten beyefendinin bavulunu eline verdiği gibi yollamış. :) Yine de geçmiş olsun Deniz Akkaya, seni seviyoruz!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.