Demet Akalın'dan Zarafet Dersi: "La hadi la, günümün içine sçtnız aq"

Defne Taktak 12.07.2016

Küfür ne de güzel yakışıyor kraliçemizin ağzına, değil mi?

Her gün Demet Akalın ile ilgili haber yazmak biz de istemiyoruz inanın ama kadın malzeme müdürü gibi, sürekli besliyor bizi. Sağ olsun.

Demet Akalın şimdi de ettiği kallavi küfür ile gündemde.

Olayı bilmeyenler ve izlemek isteyenler için videoyu paylaşacağım ama önden kısa bir özet geçmek istiyorum.

Demet Akalın, Asena Erkin'in sunduğu Magazin D programına Bodrum'daki evinden 3G ile bağlanacak. Mevzu bu. Hepimiz çok heyecanlıyız. Sabırsızlıkla Demet'e bağlanmayı bekliyoruz. Ağlayanlar, sabırsızlıktan elleri ayakları titreyenler ve hatta halıları kemirenler var ekran başında. Asena bu insanları daha fazla bekletmemek adına anonsunu yapıyor ve diyor ki; "Şimdi karşımızda TÜRK MÜZİĞİNİN KRALİÇESİ DEMET AKALIN VAR!"

Sunumdan sonra Demet'in evinden gelen bir takım manasız sesler ve konuşmalar duyuyoruz. Asena da duyuyor. Sesinin karşı tarafa geç gittiğini düşünmüş olacak ki, bekliyor.

Sonra bir anda Demet Akalın konuşmaya başlıyor: "La hadi la, günümün içine sçtınız aq"

Asena Erkin, Demet Akalın'ın ettiği ağız dolusu küfrü duyar duymaz ne yapacağını şaşırıp "EMRAAH, SESİN GEÇ GELİYOOAAA" diyor.

Tabii bu durum, olayı toparlamaya yetmiyor. Demet küfür ettiği ile kalıyor, onu bekleyenler küfürü yedikleriyle. Ardından canlı bağlantı tekrar sağlanıyor. Demet Akalın, hiçbir şey yokmuş gibi kızıyla birlikte kameralar karşısına geçiyor.

Olaydan sonra sosyal medya yıkılıyor. Kimileri Demet Akalın'ın küfrünün büyütülmemesi gerektiğini söylüyor. Kimileri ise hiç yakıştıramadığını.

Demet Akalın'dan Zarafet Dersi:
Ben yakıştırdım.

Ben de küfür eden biriyim. Kadınım ve evet, küfür ediyorum. Fakat her şeyin bir yeri, bir adabı, bulunulan ortamın gerektirdiği nezaket çizgileri vardır. Birazdan seni seven insanlar, seni canlı yayında izleyecekler, sabırsızlıkla bekliyorlar. Ünlüsün ya hani, kraliçesin ya? Hayranlarının seni görmesini sağlamaya çalışan bir ekip var. Herkes bir yerlerini yırtıyor senin için. Sen de bir zahmet, en azından bir günlüğüne içinden küfret. Kaldı ki, ünlü birinin böyle prensipleri olmalı bence. İnsanı güzel gösterir prensipler.

Sorun Demet Akalın'ın küfür etmesi de değil zaten. Sorun, onu seyirciye, hayranlarına ulaştırmaya çalışan TV kanalına, bunun yanı sıra dolaylı olarak halka küfür etmesi. Ona hayran olanlar belki biraz alınacak, kızacaklar ama bence bu küfür Demet Akalın'ın hayranlarına, kendi fan'larınadır. Çünkü Demet Akalın için hayranlarıyla buluşmak berbat bir şeydir. ("Günümün içine sçtnz aq.")

Yoksa hepimiz küfür ediyoruz, orada problem yok.

Bu arada, seyirciye saygı ile Zeki Müren Türkçesi dönemleri çoktan bitti. Artık ünlü profilleri böyle. Sanatçı demiyorum. Zaten sanatçı canlı yayında küfür etmez. Siz hiç Neşet Ertaş'ın, Müzeyyen Senar'ın veya Tarkan'ın küfür ettiğini duydunuz mu?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

alitayyar
Kim Demet Akalın'ın hayranıysa o düşünsün küfrü.
13.Tem
Beğen(0) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.