Death Note 2016 Filminden Yeni Fragman

Su Tunç 28.07.2016

Death Note'un merakla beklenen live action filminin yeni fragmanı yayımlandı.

Anime ve manga dünyasına aşina olan olmayan birçok kişinin hayranı olduğu ünlü manga serisi Death Note'un yeni bir live action filminin çekimlerine başlandığı 2016'nın ilk aylarında duyurulmuştu. Duyurunun yapıldığı andan beri Death Note sevenleri "Önceki filmler gibi kötü olacak, gereği yoktu hiç" ve "Bence bir şans verip izlemeliyiz" diyenler olarak ikiye bölen filmin yeni fragmanı yayımlandı.

Anime adaptasyonu 2006 yılında yayımlanan Death Note'un yeni filmi, hikayenin bitiminden on yıl sonrasını konu ediniyor. Birçok sitede ve forumlarda adı Death Note 2016 olarak geçmesine karşın filmin orijinal ismi Death Note: Light Up the New World.

Ana kurgudan farklı olarak işin içine tamı tamına altı Death Note ve siber terörizm giriyor. Light Yagami ve L karakterleri arasında yaşanan ünlü kedi fare oyunu, bu kez üç kişi arasında gerçekleşiyor; Light Yagami'ye hayran olarak büyüyen ve Light'ın izinden yürüyen siber terörist Yugi Shion (Masaki Suda), yeryüzüne düşen yeni Death Note'ları araştırmakla görevli dedektif Tsukuru Mishima (Masahiro Higashide) ve dünyaca ünlü, içine kapanık özel dedektif, L'in vasisi Ryuzaki (Sosuke İkematsu). Misa Amane rolünde Erika Toda'yı göreceğimiz yeni filmde bir de yeni Death Note kullanıcılarından Sakura Aoi (Rina Kawaei) adlı, önüne geleni öldüren çılgın bir seri katil bulunuyor.

Anlayacağınız, filmde her şey var; işine bağlı bir dedektif, çılgın bir hacker, egzantrik, kafasına göre hareket eden freelance bir başka dedektif ve seri katil çılgın bir hatun. Her birinden ayrı bir film yapılacak kadar çok özelliğe sahip bu karakterler filmde nasıl bir potada eritilecek, büyük bir merak konusu. Ancak ben filmin iyi olacağını düşünmekteyim. En azından ilk üç live action film gibi bir hayal kırıklığı olmayacağına eminim. Bu kadar emin olmamın sebebi ise, ana kurgunun dışında gelişen yepyeni bir hikayeyle yola çıkılması. "Mangasından çok uzaklaşmışlar yeaa" demek gibi bir lüksümüz yok yani. Ayrıca oyuncular da oldukça iyi seçilmiş gibi görünüyor. Özellikle ünlü manga Assasination Classroom'un live action filminde Karma Akabane rolünü başarıyla canlandıran Masaki Suda'dan yine iyi bir performans geleceğine eminim.

Film 29 Ekim 2016 tarihinde Japonya'da gösterime girecek. Yönetmenliğini Gantz ve I am a Hero'dan tanıdığımız Shinsuke Sato üstlenecek.

Manga serisi dünya çapında 30 milyon satan Death Note'un ayrıca 37 bölümlük bir anime dizisi, iki anime filmi, üç live action filmi, biri prequel, diğeri de sequel olmak üzre iki romanı, bir de on üç bölümlük bir live action draması bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.