De Niro'dan Trump'a Sert Sözler

Oğuz Taktak 09.10.2016

Oscar ödüllü sinema oyuncusu Robert De Niro, bir video konuşmasında, Cumhuriyetçi başkan adayı Trump ile ilgili çok sert ifadeler kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde sinema, televizyon ve müzik dünyasına yön veren onlarca ünlü isim, 8 Kasım ABD Başkanlık seçimlerine bir ay kala, vatandaşların sandığa gitmesini sağlamak amacıyla düzenlenen "Geleceğin İçin Oy Ver (#VoteYourFuture)" adlı kampanya çerçevesinde hazırlanan video/mesajlara katıldı. Kampanyaya damga vuran isim ise De Niro oldu. Ünlü oyuncunun resmi kampanya videoları dışında yayınlanan videosu, sosyal medyayı tabir yerinde ise salladı.

Trump'a, Trump gibi konuştu

De Niro, Cumhuriyetçi başkan adayının kampanyalarda yürüttüğü agresif stile bir anlamda göndermede bulunuyor ve Trump için "pervasızca aptal" ve "serseri" gibi ifadeler sarf ediyor. Amerikalı yıldız, konuşmasında ABD'yi yönetebilecek kişinin Trump olmadığını öne sürerken, ayrıca şunları da söyledi:

"O, bizim başkanlık için istediğimiz kişi mi? Sanmıyorum. Bu ülkenin gittiği yönü önemsiyorum ve Donald Trump gibi biriyle yanlış yönde gitme ihtimalinden çok çok endişeliyim. İnsanların yüzüne nasıl yumruk atmak istediği hakkında mı konuşuyor? Tamam, onun yüzüne yumruk atmak isterdim."

73 yaşındaki ünlü oyuncu "Geleceğinizi önemsiyorsanız, oy verin" çağrısında bulundu.

Videoda Edward Norton, Samuel L. Jackson, Julia Roberts ve Emma Stone gibi ünlü isimler de yer alıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.