Darksiders Warmastered Detayları!

Nural Özel 03.08.2016

Görünen o ki Darksiders, yeni bir görünüm kazanacak!

Öncelikle, geçtiğimiz hafta başı Nordic Games'in haber sitesinde, Darksiders serisinin birinci oyununun remastered işleminden geçeceği duyuruldu. Gerçi "sızdırıldı" desek daha doğru olur sanırım. Ve bildiğiniz gibi remastered işlemi, oyunun dinamikleri ve görüntüleri üzerinde ciddi güncelleştirilmelere gidilmesidir.

Darksiders Warmastered Detayları!

2010 çıkışlı, aksiyon/macera türünde bir oyun olan Darksiders 1'de, Mahşerin Dört Atlısı'ndan biri olan Savaş'ı yönetiyorduk. Dünyaya tabii kıyamet falan çökmüştü. Her ne kadar oyun piyasaya çıktığında pek bir patlama yapamasa da az önce bahsettiğim fantastik unsurlardan ötürü, zamanında bir kemik kitle kazanabilmişti. Şimdi ise bu fantastik oyunu güncel ve modern grafiklerle tekrar oynayabileceğiz!

Şahsen, ben de biraz geç fark ettim bu oyunun cevherini. Olsun ; "Geç olsun, güç olmasın" diyelim. Daha fazla saçmalamadan, açıklanan bazı yeniliklerden bahsetmek istiyorum:

Darksiders Warmastered Detayları!

- Çifte (doubled) doku çözünürlüğü

- Render'lamada (rendering) geliştirmeler

- Daha iyi gölge efektleri

- Son işlemci (post processing) efektleri

Şimdi bunlar tabii hayli teknik konular. Ki İngilizce terimleri Türkçe'ye çevirince de haliyle pek fikir vermiyor. Ama genel olarak bunlar, genel dokuların son rötuşlarında yapılan yenilikler. Zaten remastered işleminden de dokuların tamamen yenilenmesi pek beklenmemeli. Kısacası, oyunun gerçekçiliği bir hayli artacak!

Darksiders Warmastered Detayları!

Remastered versiyonun adı: Darksiders Warmastered olacak. Ve 25 Ekim'de çıkacak! PS4, Xbox One ve PC'de 1080p çözünürlüğe ulaşacak olan oyunun FPS'si ise 60'a çıkarılacak! Wii U versiyonunda ise oyunun FPS'si, 30'a sabitlenmiş olarak gelecek. Ayrıca oyunun PC'si versiyonunda ek bir seçenek olarak, grafikleri 4K çözünürlüğe kadar çıkarabileceksiniz!

Son bir bilgi olarak: Serinin ikinci oyunun remastered'ı ise Ekim 2015 'te PS4, Xbox One ve PC'ye çıkarılmıştı. Şimdilik bu kadar. Daha fazla gelişme için, lütfen takipte kalın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.