Darbe Girişiminden Fırsat Çıkarmışlar

İnci Vardar 04.08.2016

İddialar endişe verici.

Darbe Girişiminden Fırsat Çıkarmışlar

Darbe girişiminin ardından "cadı avı" terimi kulağımıza çokça çalındı. Pek çoğumuz aklımıza eski darbelerden sonra gerçekleşen, haklısına haksızına bakmadan yapılan tutuklamaları getirmek istemedik. Neyse ki öyle haberler de gelmiyor ama bu cadı avının "fırsatçılık" isimli bir yüzü daha var.

DHA'da yayımlanan habere göre, TÜM-BEL-SEN Gaziantep Şube Başkanı Bekir Hançerkıran, Büyükşehir Belediyesi'nin çalışanları emekliliğe zorladığını aksi halde paralelci yaftasıyla açığa alma tehdidinde bulunduğunu iddia etti.

Hançerkıran şöyle konuştu:

"Olağanüstü geçmekte olan bu günlerde, birlik ve beraberlik içerisinde olacağımız bir zamanda, ne yazık ki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GASKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri bu durumdan kendilerine vazife çıkarmışlardır. Daha önce de sendikamızın şiddetle karşı çıkmasına rağmen, emekliye zorlama adı altında üyelerimize 'ya emekli olursunuz ya da sizi ilimizin değişik ilçelerine sürgüne göndeririz' dayatması yapılmaktır. Daha vahimi ise, bazı üyelerimize 'ya emekli olursunuz ya da sizleri paralelci yaftasıyla açığa alırız' denmektedir. Böyle bir iftirayı ifade eden bilen ve teşebbüste bulunabilen yöneticileri, ayrıştırıcı, ötekileştirici tutumlarından dolayı kınıyoruz. Buradan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e sesleniyoruz, bu yapılanlar doğru değildir. Bu durum bugün ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize zarar vereceği gibi bu arkadaşlar yaşamları boyunca zan altında kalarak mağduriyet yaşayacaklarından dolayı bir an önce bu uygulamalardan vazgeçilmelidir. Bu çirkin iftiralarda bulunan yöneticilerin ise gerek size ve gerek ise belediyemizin çalışmalarına zarar vereceği için bulundukları makamlardan uzaklaştırılmasını talep ediyoruz."

Hiç kuşkumuz yok, herkes bu tehlikenin farkında. Ama yetkililerin de sapla samanı karıştırmayacağına inanmak istiyoruz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.