Daha Büyük Kollar İçin: Biceps

Ali İhsan Kaya 06.06.2016

Sağlam ve güzel görünümlü kol kaslarına sahip olmak istiyorsanız, biceps kaslarını çalıştırmanız gerekiyor. Biceps kaslarını geliştirmek için seçtiğimiz egzersizlere başlamanın tam zamanı.

Daha güçlü ve daha hacimli kollar, istisnasız herkesin isteyeceği bir durum. Haliyle, oturduğunuz yerden böyle kollara sahip olunmuyor. Harekete geçmeden önce kol kas gruplarını tanımalı ve çalışma programları çıkarmalısınız. Biceps kas grubunu tanıyarak işe başlayabilirsiniz. Koldaki biceps kas grubu, kolda ön kısımda bulunan ve pazu olarak da bilinen kas grubudur. Geliştirmesi, vücudun diğer kas grupları göz önünde bulundurulduğunda, nispeten daha kolaydır. Kolun yandan ve önden daha geniş hacimli gözükmesini sağlar. Kol kasının üçte birlik bölümünü oluşturan ve hatun kişilerinin oldukça önem verdiği bir kas grubu olduğunu belirttikten sonra, 5 etkili biceps egzersizini sizlerle paylaşıyorum.

1. Seated Dumbbell Curl

Setlerin sayı ve tekrarını artırmaktansa, sayı ve tekrarı sabit tutup ağırlığı artırabilirsiniz. Daha etkili olduğunu göreceksiniz.


2. Barbell Curl

Biceps kası çalıştırmak için başvurulan oldukça etkili bir hareket.


3. Pinwheel Curl

Listedeki 5 hareketi de 3 set ve 12, 10, 8 tekrar olarak yapabilirsiniz.


4. Barbell Concentration Curl

Vücut geliştirmedeki birçok harekette olduğu gibi, bu hareketleri yaparken de zorlanıldığında nefes verilmeli, nispeten rahat olunduğunda nefes alınmalıdır. Bu hareket için örnek verecek olursak; ağırlık yukarı hareket ederken nefes vermeli, aşağı inerken nefes almalısınız.


5. Cable Curl

Her hareketin başlığına uygulama videolarını koyduk. İyi seyirler.


Ali İhsan Kaya


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.