Cumhurbaşkanı Havalimanı'nda Basın Açıklaması Yaptı

Ezgi Özkurt 19.09.2016

Cumhurbaşkanı, ABD'ye gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Havalimanı'nda Basın Açıklaması Yaptı

Cumhurbaşkanı, "Genel Kurula olan hitabım, hem 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, hem de 241 şehidimizin kanını döken FETÖ'nün tüm dünya kamuoyuna en doğru biçimde anlatılması için bir vesile oluşturacaktır" dedi.

ABD'ye hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda açıklama yapan Cumhurbaşkanı, "Biz her platformda FETÖ ve elebaşının karanlık yüzünü deşifre etmeye, bu terör örgütünün Türkiye ve diğer ülkeler için oluşturduğu tehdidi dile getirmeye, dostlarımızı da uyarmaya devam edeceğiz. Her tarafta örgütün inine girmeyi sürdüreceğiz. Şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim, bundan sonra dünyanın hiçbir ülkesi, hiçbir bölgesi FETÖ ve militanları için güvenli bir sığınak değildir, olmayacaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, 'Münbiç Operasyonu' ile ilgili konuştu

Münbiç operasyonuyla ilgili konuşan T.C Cumhurbaşkanı, "ABD'ye, Rusya'ya söyledik. Biz Münbiç operasyonunda 'PYD/YPG olmayacak' dedik. Burası Araplara ait olmasına rağmen PYD/YPG'ye ait göstermek istediler. 3-4 ay sürer dediler, 15 günde iş bitti. 'Haklıymışsınız' diyorlar. Haklı olmak bir şey getirmiyor. Bölgeyi bilen biziz, bizi dinleyin. NATO'da birlikteyiz, stratejik ortaklığımız var. El ele verelim bu pisliği temizleyelim. Bizim, buraları tehdit unsuru olmaktan çıkarmamız gerekiyor. Münbiç denilen yer Araplara ait, PYD’ye ait gibi göstermek istiyorlar" ifadesini kullandı.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.