Cumhurbaşkanın'dan ABD'ye Eleştiri

Oğuz Taktak 23.09.2016

"Biz acaba Amerika düşmanı birisini çıkartıp parlamentomuzda konuştursak?"

Cumhurbaşkanı ABD’deki Türk STK’ların temsilcilerine seslendi. Burada yaptığı konuşmada "ABD'deki FETÖ unsurları tarafından özellikle Kongre nezdinde ülkemiz aleyhine yoğun bir karalama faaliyetine girişileceği anlaşılıyor. Orada FETÖ'cü birilerini çıkartıp konuşturabiliyorlar. Peki biz acaba Amerika düşmanı birisini çıkartıp parlamentomuzda konuştursak, Amerika yönetimi buna nasıl bakacak, herhalde pek de memnun olmayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanın'dan ABD'ye Eleştiri

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesine teşekkür etti

“Sizlerin projelerinize verdiğimiz desteği sürdüreceğiz. Siyasette etkin olmanızı istiyoruz. Yerel ve uluslararası siyasetçilerin sizi tanıması bizleri için önemlidir” diyen Cumhurbaşkanı, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin faaliyetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi amacının diğer kuruluşların yerini almak değil, ortak meseleleri hep bir süratle ve etkin biçimde harekete geçme kabiliyetini sağlamak olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, Türkiye’de olan bitenleri yakından takip ettiklerini bildiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı ardından şunları kaydetti: “Son olarak 15 Temmuz gecesi milletçe darbe girişiminde bulunanlarla mücadele ederken sizlerin de kalben bizle beraber olduğunuzdan şüphem yok. Türkiye 17-25 Aralık’ta yargı ve emniyet mensuplarının darbe girişimine maruz kalmıştı. 15 Temmuz’da ise askeri üniformaya bürünmüş bir terör örgütüyle karşı karşıya kaldık. Tankları silahları millete çeviren kan döken can alan teröristler bir kez daha hüsrana uğradılar. 15 Temmuz’da milletimiz sokaklarda darbecileri kovalamış darbecilerle dünyayı dar etmiştir. Milletimle iftihar ediyorum bu millet karakteriyle üstün bir millet.”

Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.