Cumhurbaşkanı: "Kimse Tahammülümüzü Test Etmesin."

Ezgi Özkurt 14.06.2016

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar programında Cumhurbaşkanı, Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Parlamento İç Tüzüğü hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki iftar programında, Cumhurbaşkanı milletvekillerine hitaben konuştu. Avrupa Birliği ile ilişkiler hakkında: "Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizi, altını çizerek söylüyorum, onurlu duruşumuzu ve milli çıkarlarımızı koruyarak gittiği yere kadar götüreceğiz. O yerli ve milli duruşumuz asla zedelenmemeli. Türkiye sıradan bir millet değildir, sıradan bir ülke de değildir. Öyle yok '3 binlere kadar bekler', şudur, budur, vs. Bizim kimse tahammülümüzü test etmesin" dedi.


Konuşmasının devamında terör örgütlerine değinen Cumhurbaşkanı: "Terör örgütleriyle içeride ve dışarıda yürüttüğümüz mücadeleyi kararlıkla sürdüreceğiz. Tüm önlemleri alarak 'huzur' ve 'güven' ortamını tesis edip güçlendireceğiz. Suriye sınırlarımızda ülke ve millet olarak geleceğimizi tehdit edecek bir oluşuma, siyasi, diplomatik, askeri tüm imkanlarımızı kullanarak sonuna kadar karşı çıkacağız. Kim olursa olsun, Suriye'nin kuzeyinde böyle bir oluşuma Türkiye olarak asla müsaade edemeyiz" dedi.

Mecliste görüşülmeyi bekleyen pek çok konu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, ilk olarak parlamento iç tüzüğünün değişmesi gerektiğinde ısrar etti ve parlamentonun şu andaki çalışmasını ilkel bulduğunu, tahrik esaslı bir parlamentonun Türk halkına yakışmadığını söyledi.


Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.