Çok Güzel Ama Çok Acıtıyor: Topuklu Ayakkabı

Buse Akın 11.10.2017

Kış koşullarında topuklu giymeyi tercih etmiyorsanız ya da bottan geçişte zorlanıyorsanız, bir iki nacizane tavsiyemiz var.

Topuklu ayakkabı giymenin en önemli noktalarından biri parmak ucunda olmak değil, topuğa basmak. Baskıyı sürekli parmak ucuna vermek ve parmak uçlarında yürüyormuş gibi davranmak değil de ayakkabınıza sağlam basmak çok önemli. Tabi ki ayak bedeninize göre ayakkabı seçmekten sonra geliyor bunların hepsi. Ayaktan sürekli çıkacak gibi olan bir ayakkabıyla ya da sıkan aynı zamanda da yüksek topuklu bir ayakkabıyla yürümek işleri birkaç kat daha zorlaştırıyor çünkü.


Topuklu ayakkabı giyme konusunda yeniyseniz küçük adımlar atmaya dikkat edin. Catwalk yapmayı hepimiz istiyoruz ama küçük küçük başlamak inanın en iyisi. Bazı mağazalarda satılan jel tabanlıklardan da ayakkabınıza uygun olanı seçmek ayakkabıyı giyme sürenizi rahatlatabilir.


Bir diğer nokta da topuk kalınlığı ve boyu. Topuk kalınlaştıkça denge kurmanız kolaylaşacak, hazır kalın topuklar oldukça yaygınken geçiş dönemi için tercih edin. Nasıl sağlıklı, fit, zayıf olmanın yolu egzersizden geçiyorsa, topuklu giymek için de hem pratiğe hem de bilek egzersizlerine ihtiyacınız olabilir. Her şey ayağınızın sağlığı ve de güzel bir yürüyüş için.

Jimmy Choo 'Aza'

Bir de benim özellikle İstanbul’da dışarıda geçirilecek bir gün için tercihim; kitten heel. Yani daha az topuk hem şık hem de rahat! Arnavut kaldırımları, öyle olmasa da bozuk yolları, yoğun temposu, bol yokuşuyla şehir yaşamı için en güzeli diye düşünüyorum. Aynı zamanda bu sezon oldukça yaygınlaşacak ve moda olacak bu ayakkabılar, müjdeyi vereyim.

Buse Akın


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.