Çocukların Kurduğu Tüyler Ürpertici Cümleler

Venüslüler Ekibi 28.05.2018

Ebeveynlere “Çocuğunuzun söylediği en tüyler ürpertici şey neydi?” diye sormuşlar. 3-5 yaşındaki minik insanlardan bunları duymak ürkütücü.

Her şeyin küçüğü sevimli, değil mi? Haklısınız ama bazı sevimli çocukların içinde küçük bir canavar yatıyor olabilir. Örneğin, Kehanet filmindeki Damien Thorn da son derece sevimli bir çocuktu ama aynı zamanda Deccal olmak gibi tuhaf bir özellik taşıyordu.
Bu kez o kadar ileri gitmiyoruz ama çocukların kurduğu bu cümleler pek çok anne babaya kabus gördürebilecek türde.


“Çok küçük değiller mi?”Evin kedisi birkaç tane ölü yavru doğurunca anne ve 3 yaşındaki çocuğu onları gömmeye karar veriyorlar. Çocuk, mezarlıklar için küçük haçlar hazırlamayı teklif ediyor. Annesi bunu kabul edip tahtaları birleştirerek haçları hazırlıyor. Yalnız hesaba katmadığı bir durum var. Kültür gereği çocuk, sık sık çarmıha gerilmiş İsa’yı da görüyor.


- Bunlar çok küçük değil mi anne?

- Nasıl yani?

- Kedileri bunlara çivilemeyecek miyiz?

- (Bir süre sessizlikten sonra) Hayır, çivilemeyeceğiz.

- Hmmm...


“Elveda.”Baba, her zaman yaptığı gibi 2 yaşındaki çocuğunu yatağına yatırıyor. Çocuk “Elveda baba” diyor. Babası hemen çocuğun hatasını düzeltiyor.


- Yatağa yattığımızda elveda değil, iyi geceler diyoruz.

- Biliyorum. Ama bu kez elveda diyoruz.


“Tam arkanda.”Yatağın altındaki canavarlar her çocuk için travmatik bir konu. Özellikle Amerikan filmlerinde yatağın altından çıkan şeyler önemli bir korku öğesi. Tabii ki Amerikan çocukları da bu tip korkulardan nasibini ziyadesiyle alıyor ve ebeveynleri onları sakinleştirmeye çalışıyor. Tabii buradaki çocuğun tepkisi biraz değişik.


- Haydi uykuya. Merak etme, yatağının altında hiçbir şey yok.

- Biliyorum. Çünkü şu anda tam arkanda duruyor.


“Bence gömmeliyiz.”Çocuklar kardeşlerini kıskanırlar. Bu, neredeyse doğa kanunu gibi bir şey. Ebeveynler de çocukların yeni kardeşlerine alışmaları için ellerinden geleni yaparlar. Örneğin, minik bebeği kucaklarına alıp sevmelerine izin verirler. Böyle bir durumda iki farklı ürkütücü tepki alınabileceğini öğrendik.


Çocuklardan biri, “Baba, o bir canavar... bence onu gömmeliyiz” diyor.


Bir diğer çocuk, kucağındaki kardeşine bakarak “Yani onu ateşe atmamam mı gerekiyor?” diye soruyor.


Yaş 3. Ürkütücü.


“Derini yüzmek istiyorum.”Anne, derin bir uykuda olduğunu anlatıyor. Sabah 6 civarında aniden uyanıyor ve 4 yaşındaki kızını burnunun dibinde buluyor. Küçük kız annesinin gözlerinin içine bakarak “Bütün derini yüzmek istiyorum” diyor.


Neden? Neden? NEDEN?!


“Yakında öleceksin.”Torun sahibi olmak müthiş bir şey. Kendi çocuğunuzda olduğu gibi türlü türlü derdiyle uğraşmıyorsunuz, sadece kucağınıza alıp seviyor, ağlamaya başlarsa annesine veriyorsunuz. Hele ki torununuz henüz 3 yaşındaysa, tombik yanakları ve bıdır bıdır konuşmasıyla sizi mutluluktan öldürebilir.


Belki de sadece mutluluktan değil.


Küçük çocuk, anneannesiyle büyük saadet yaşarken, yaşlı kadının yanaklarını tutuyor, yüzünü kendisine yaklaştırıyor ve “Çok yaşlısın, yakında öleceksin” diyor. Ardından parmağıyla saati gösteriyor.

Torun olsan sevilmezsin be çocuk!Peki sizin çocuklar ne alemde? Enteresan cümlelerini yorumlarda paylaşın, Türk çocuklarından incileri başka bir içerikte toplayalım.

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Old User
cok iyi coook:)
23.Şub
Beğen(1) Beğenme(0)
Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.