Çocuklardan İnsanlığa Olan İnancımızı Tazeleme Seansı

Venüslüler Ekibi 27.05.2018

İyi bir ebevyn olmak işte böyle çocuklar yetiştirebilmek demek.

İyi birer ebeveyn olmak, yalnızca çocukları iyi beslemek, iyi okullarda okutmak ya da iyi aile terbiyesi vermek değil. Bunu hepimiz biliyoruz.

Çocuklarımız dünyada yaşayan diğer insanlara ve yaşayan diğer canlılara karşı da şefkatli olmalı. İşte iyi anne-baba olabilmiş insanların çocuklarından hepimize ayrı ayrı insanlık dersi.


Bu güzel kalpli çocuk biriktirdiği parayla evsiz insanlara yemek vermiş."Oğlum verdiğimiz harçlıkları harcamak yerine biriktirmiş ve 120 doları olmuş. Bir pazar sabahı odamıza geldi ve biriktirdiği bu parayı evsiz insanlar için kullanmak istediğini söyledi. Aklında ne gibi bir şey olduğunu sorduğumuzda ise 'onlara öğle yemeği vermek istiyorum' dedi."


Bu güzel kalpli çocuk evlerinin garajını hayvanlar için barınak haline getirmiş.8 yaşındaki bu erkek çocuğu, saçlarını kanserli çocuklara peruk yapılması 2 yıl boyunca uzatmış.
3 yaşındaki bu kız çocuğu da aynı sebebten saçlarını kestirip bağışlamış."3 yaşındaki kızım bir gün saçları olmayan bir kız çocuğu gördü ve bana onun niçin kel olduğunu sordu. Zorlanarak onun hasta olduğunu ve ilaçların saçlarını döktüğünü söyledik. Buna çok üzüldü. 'Belki benim saçlarımdan ona da verebiliriz? Benim saçlarım ikimize de yeter' dedi ve hemen kuaföre gittik."


5 Yaşındaki bu kız, minik buzağının üşümesine dayanamamış ve onu gizlice eve almış. Sarılarak ısıtmış.
8 yaşındaki Adriana, oyuncağını düşürmüş. Oyuncağın düştükten sonra nefes alamadığını düşündüğü için de ona yardım etmek istemiş.
Bu güzeller güzeli ise, kullanmadığı giysi ve eşyalarını satarak 500 dolar kazanmış. Bu parayla da ihtiyacı olan çocuklar için okul malzemeleri almış.Size ve ailelerine müteşekkiriz çocuklar.
İyi ki varsınız.


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.