Çocuklar İçin Konum Takip Özellikli Akıllı Saat

Mehmet Berkay Önen 17.05.2016

Umarız kullanmanıza gerek kalmaz ama önlem almaktan da zarar gelmez.

Yaşadığımız şehirler her geçen gün daha da tehlikeli hale geliyor. Artan suç oranları, bombalı saldırılar ve hırsızlık derken, günden güne kendimizi daha da tehlikede, daha da güvensiz hissediyoruz. Keşke teknoloji sadece hayatımızı kolaylaştırmaya odaklansa ama bu günlerde daha çok hayatımızı kurtarmakla meşgul.

İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşayan ebeveynlere, başlarına gelmesinden en çok korktukları olayı sorsak, büyük oranda aynı cevabı alırdık diye düşünüyoruz; çocuklarının kaybolması/kaçırılması. Kimi zaman çocukların bir anlık dalgınlıkları, kimi zaman da kötü niyetli kişilerin eylemleri sonucu kaybolan ya da kaçırılan çocukların haberlerine televizyonda ve internet portallarında sıkça denk geliyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın 2016 Nisan ayı verilerine göre, Türkiye genelinde toplam 814 çocuğun kayıp olduğu bildiriliyor. Teknoloji bu çok hassas konuda bizlere çok yardımcı olabilir.


Çinli Xiaomi markasının geliştirdiği Bunny isimli akıllı saati kullanarak çocuğunuzu 7/24 uydu üstünden takip edebilir, istediğiniz zaman cihaz üzerindeki mikrofon ve hoparlörü kullanarak arayabilirsiniz.


İçerisindeki farklı global pozisyon konumlandırma teknolojileri sayesinde, 10 metre hassasiyet seviyesinde, çocuğunuzun o anki yerini cep telefonunuzdan anında görüntüleyebilirsiniz. AliExpress üzerinden 70 Amerikan Doları gibi bir bedelle sahip olabileceğiniz saati umarız kullanmanıza hiç gerek kalmaz ama tabi ki tedbiri elden bırakmamakta da fayda var.


Berkay Önen


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.