Çiftler Ayrılınca İkiye Ayrılabilen Ev

Amanda Aman 21.07.2016

Daha önce pek çok yüzen ev tasarımına rastladık. Peki ya ayrılınca ikiye ayrılabilen ev?

Günümüzde ilişkiler geçmişteki kadar uzun ömürlü olmuyor. Ayrılma ya da boşanma aşamasında mal mülk paylaşım kavgaları da oldukça yaygın. Kavgaları sona erdirecek, ayrılık sürecini bir parça olsun rahatlatacak modern tasarım, dilediğinizde 2 parçaya ayrılabilen yüzen ev.

Çiftler Ayrılınca İkiye Ayrılabilen Ev

Tasarımı gerçekleştiren firma, Amsterdam merkezli Studio OBA. Tasarım fikri ise popüler kültür uzmanı Omar Khibri’ye ait. Kendisi tasarımını “Evlilik Öncesi Ev” olarak tanımlıyor. Yüzen ev kavramı, şehri kesen ırmakların ve kanalların sık rastlandığı Amsterdam’da oldukça popüler.

Çiftler Ayrılınca İkiye Ayrılabilen Ev

Bu yüzen ev sayesinde ayrılık sonrası barınacak yer arama stresi yaşanmıyor, çiftler ev hayatlarına aynı şekilde, fakat ayrı ayrı devam ediyor. Tasarımın mantığı, tetris oyununun parçaları gibi oluşturulmuş prefabrik yaşam alanları. Kullanılacak ana malzeme hafif karbon fiber ve yarı transparan ahşap.

Çiftler Ayrılınca İkiye Ayrılabilen Ev

Prototipi henüz bulunmayan ev için yatırımcı adayları seçme aşaması 2017 yılında başlayacak. Projenin Belçika, Portekiz, Macaristan gibi boşanma oranları yüksek ülkelerde popüler olması bekleniyor. Business Insider dergisinin verilerine göre Portekiz ve Macaristan’da boşanma oranı %60‘ın üzerinde iken, Belçika’da bu oran %70 ile tavan yapıyor. Türkiye’de %20'lerde seyrediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.