Christopher Nolan Setlere Döndü

Onur Arslan 30.05.2016

Warner Bros. Dunkirk’ün çekimlerine başlandığını duyurdu.

Usta yönetmen Christopher Nolan (Interstellar, Inception, The Dark Knight üçlemesi), konusu İkinci Dünya savaşında geçen Dunkirk filminin çekimlerine başladı. Warner Bros.’un duyurduğu üzere Nolan, kendi senaryosunu, Imax ve Super Panavision 65 mm kombinasyonu ile çekmekte. Bu kombinasyonun amacı, “olası en üst düzey görüntü kalitesini elde etmek” olarak açıklanmış.

Filmin kadrosu da yönetmeni kadar yıldızla dolu. Tom Hardy (The Revenant, Mad Max: Fury Road, Inception), Mark Rylance (Bridge of Spies, Wolf Hall), Kenneth Branagh (My Week with Marilyn, Hamlet, Henry V), Cillian Murphy (Inception, The Dark Night üçlemesi) gibi oyuncuların yanında, gençlerin taptığı One Direction müzik grubundan Harry Styles’da kadroya dahil olmuş.

1940 yılının 27 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında, Fransa’nın Dunkirk sahilinde, İngiliz ve müttefiklerinden oluşan birlikler, Alman askerleri tarafından kuşatılırlar. Arkalarında deniz, önlerinde de yaklaşmakta olan Nazi ordusu olan bu askerlerin kurtuluş öyküsü, “epik, aksiyon, gerilim” türleri ile adlandılırılmış.

Filmin müzikleri Hans Zimmer’e emanet edilmiş. Bununla birlikte Zimmer, 6. kez bir Nolan filminin müziklerini bestelemiş olacak. Nolan ise, Hardy ile de 3. kez çalışıyor olacak. Dünya çapındaki dağıtımı Warner Bros. tarafından üstlenilen filmin, 21 Temmuz 2017’de gösterime gireceği firmanın resmi internet sayfasından duyurulmuş.


Onur Arslan


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.