CHP'li Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı'nı Eleştirdi

Ezgi Özkurt 30.09.2016

Bekaroğlu: "Cumhurbaşkanı, fabrika ayarlarına dönerek bir muhalefet lideri gibi konuşmaya başlamış."

CHP'li Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı'nı Eleştirdi

CHP'li Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın Lozan Anlaşması'na yönelik sözlerine "Sayın Cumhurbaşkanı eski fabrika ayarlarına dönerek yine bir muhalefet lideri gibi konuşmaya başlamış, Lozan demeye, şunu bunu demeye başlamış. Türkiye'nin temel meselesi, insanlarımız ölüyor. Onlar hala nikahlarda üç-beş çocuk yapın diyor. Niye? Şehit ihtiyacınızı gidermek için mi?" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuştu

Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın Muhtarlar Toplantısında yaptığı Lozan Anlaşması'na ilişkin açıklamalarını eleştirerek, "Türkiye'nin en önemli sorunu 15 Temmuz darbe girişimidir. Sayın Cumhurbaşkanı eski fabrika ayarlarına dönerek yine bir muhalefet lideri gibi konuşmaya başlamış, Lozan demeye, şunu bunu demeye başlamış. Lozan gibi tartışmalar temel sorunları örtmek için yapılıyor. Türkiye'nin temel meselesi insanlarımız ölüyor. Onlar hala nikahlarda üç-beş çocuk yapın diyor. Niye? Şehit ihtiyacınızı gidermek için mi? Esas olan insanı yaşatmaktır. Bakın dağlarda ölen PKK'lılarda fakir fukara çocukları. Onlarında anneleri babaları var. Bu taraftan ölenlere bakın subaylar, sözleşmeli erbaşlara da fakir fukara çocukları. Siyaset bu sorunu çözmüyor. Bütün bu sorunlar dururken bunları çözmek gibi siyasetin gündemi varken cumhurbaşkanın yaptıklarını anlamak mümkün değil" diye konuştu.

'TBMM'de HDP'nin dahil edileceği yeni süreç başlatılmalıdır'

Mehmet Bekaroğlu, OHAL'in uzatılmasına ilişkin tartışmalara yönelik şunları söyledi: "OHAL neredeyse Cumhurbaşkanı'nın fiili başkanlık sistemine dönüştü. Tekrar uzatılıyor, 12 ayın bile yetmeyeceği söyleniyor. Bunlar kabul edilebilecek şeyler değil. OHAL gibi bir enstrüman kimin elinde varsa bunu geniş bir şekilde muhalifleri susturacak bir şekilde kullanılıyor.

TBMM'de HDP'nin dahil edileceği yeni süreç başlatılmalıdır. Türkiye'nin temel sorunu hala Kürt ve terör meselesidir. Bu sorun dururken Türkiye diğer sorunlarıyla baş etmesi mümkün değildir. Bu yasama yılında bu görmezden gelinmeyecek. Bütün partiler bir araya gelmeli Türkiye'nin Kürt meselesini çözmek için oturup konuşmalı. Kürt meselesi çözülmeden terör meselesi çözülemez. Eşit yurttaşlık çerçevesinde Kürt meselesini çözülmeli. Sonra da terör örgütünün amacı ortadan kalkmış olur. Sonra terörle mücadele devam eder ya da örgütün silah bırakması için ne yapılması gerekiyorsa yapılır."


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.