CHP'den 'Andımız' Tepkisi

Ezgi Özkurt 29.09.2016

İzmir CHP Gençlik Kolları üyeleri, Andımız'ın okunmasına karşı olan okul müdürü ve Eğitim Bir Sen yöneticilerini protesto etti.

İzmir CHP Gençlik Kolları üyeleri, 'Andımız'ı okumak isteyen öğrencilere, "Dingonun ahırı mı burası?" sözleriyle tepki gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu ile ona destek veren Eğitim Bir Sen yöneticilerini protesto etti.

'Andımız'ı okudular

Sendika binası önüne siyah çelenk bırakan CHP'li gençler, 'Andımız'ı da okudu.

Karşıyaka'da Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu'nda, bazı öğrenciler 'Andımız'ı okumak istedi. Bu duruma gösteren Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu, "Kendinize gelin. Talimat almadan ne yapıyorsunuz? Talimat mı aldın? Dingonun ahırı mı burası? Devletin kurumunun işleyişini kimse bozamaz" sözleriyle tepki göstermişti.

Okul müdürüne, Eğitim Bir Sen yöneticileri sahip çıktı

Sendikanın açıklamasından sonra CHP İl Gençlik Kolları üyeleri, hem okul müdürüne hem de destek açıklamasında bulunan sendikaya tepki göstermek için basın açıklaması yaptı.

Eğitim Bir Sen'in İzmir Şubesi'nin bulunduğu bina önüne siyah çelenk bırakan CHP'li gençler adına Gençlik Kolları İl Başkanı Sinan Sarıküse açıklama yaptı. Olaydaki tepkinin sadece Andımız'a değil Atatürk'e de olduğunu söyleyen Sarıküse, bu tür gelişmelere asla izin vermeyeceklerini söyledi. Gençler daha sonra, andımızı okuyup sendika binası önünden ayrıldı.


Kaynak: DHA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.