CHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan Açıklama

Defne Taktak 26.08.2016

"Dürüst, namuslu ve vicdanlı bir lidere saldırı yöneltmek; değil barışı istemek, bu ülkeyi bitirmek için yapılan bir çabadır."

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırı nedeniyle basın açıklaması yaparak, tepki gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan Açıklama

Altıok saldırının uzlaşı kültürüne, barışa, demokrasiye ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ne doğrudan yöneltilmiş bir eylemi olduğunu belirtti.

CHP'nin Türkiye'nin birleştirici gücü olduğunu anlatan Altıok, "Dürüst, namuslu ve vicdanlı bir lidere saldırı yöneltmek değil barışı istemek aramak, değil bu ülkenin aydınlığa çıkmasını istemek aramak, doğrudan tam da bu ülkeyi bitirmek için yapılan bir çabadır. Şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz asla kabul edeceğimiz bir şey değildir" diye konuştu.

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven de partisinin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na dün Artvin'de bugün de Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet amirliğine yönelik saldırıları nefretle kınadıklarını kaydetti. Alçak, hain, iş birlikçi ve vatanını satanların her gün öldüğünü, namusuyla siyaset yapanların teröre ve tehditlere boyun eğmeden sadece bir kez öleceklerini aktaran Güven, şunları söyledi:

"Bu saldırıyı yapanlar sadece CHP'yi değil, Türkiye Cumhuriyeti'ni, yıllardır yok edilmeye çalışılan demokrasimizi ve Cumhuriyet kurumlarını, milletimizin birliğini ve kardeşliğini hedef almıştır. Bu alçak saldırıyı planlayan, gerçekleştiren ve zemin hazırlayan kahrolası hainler bilmelidirler ki,namusuyla dürüstçe hizmet eden, çiğ yemediği için karnı ağrımayan, çıkarları uğruna kirli ve iğrenç ilişkiler kurmayan, terör örgütleriyle pazarlık etmeyen ve halkına hiç yalan söylemeyen Kemal Kılıçdaroğlu ve biz onun mücadele arkadaşları, ülkemiz ve halkımız uğruna can vermekten asla korkmadık, korkmayacağız da."

Kaynak: AA

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.