Çapa’nın Uğur’u!

Berna Akkurt 20.07.2016

İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nin tam karşısında Uğurlu Lokantası! Hem esnaf lokantası hem de cafe. Mekan iddialı lezzetleriyle çevreye yeni bir soluk getiriyor!

Şemsa Denizsel’in Nişantaşı'ndaki Kantin’ini bilmeyen yoktur! Uğur Çelik tam 15 yıl restoran müdürlüğü yaptı Kantin’de. Bir anlamda Şemsa Denizsel’in sağ kolu. Şimdi ise 15 yıllık deneyimini kendi restoranı ile bizlere sunuyor.

Çapa’nın Uğur’u!

Uğur Çelik çok samimi biri. Gelen her müşterisi ile birebir ilgileniyor. Mekan tertemiz, sunumlar harika, ekip mütevazi. Her gün değişen menüsü duvardaki kara tahtada yazılı. Birkaç sefer gittiğim mekanda her seferinde farklı yemekler tattım. Döner arayışından dolayı ilk gittiğimde yediğim kömür ateşinde pişen döner artık yok. Köftesi, tavuk şişi, yaprak sarması, roka salatası, cacığı, içli köftesi, zeytinyağlıları, kuru fasulyesi tatmaya değer. Yemeklerin hepsi birbirinden iddialı.

Çapa’nın Uğur’u!
Çapa’nın Uğur’u!
Çapa’nın Uğur’u!
Çapa’nın Uğur’u!

Çapa Tıp Fakültesi’nin tam karşısında olmasından dolayı doktorların uğrak mekanı. Tabii Kantin müdavimi olan tanıdık yüzleri de burada görmek mümkün. "Yok, ben tokum" derseniz de tatlıları sizi çağırıyor. Sıcacık irmikli peynir helvasını yemeğin ardından çayla beraber yiyebileceğiniz gibi, sırf bunu yemek için bile yolunuzu düşürebilirsiniz. İkinci gittiğimde karadutlu muhallebiyi denedim ve hafif tatlı olarak çok iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

Çapa’nın Uğur’u!
Çapa’nın Uğur’u!

Masadan mutlu kalkmak tanımı tam da burası için geçerli. Eğer iyi yemek yemeğe düşkünseniz, rotanızı mutlaka Uğurlu’ya çevirmelisiniz. Web sitesini görmek isterseniz de buraya tık tık.


UĞURLU LOKANTA

ŞEHREMİNİ MAHALLESİ TURGUT ÖZAL CADDESİ 169 / A FATİH, İSTANBUL

T: 0212 585 05 83

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.