Candy Crush Televizyon Programı Oluyor

Mehmet Berkay Önen 19.10.2016

Facebook bildirimleri ile sinirinizi bozan bu oyun artık televizyonda da sizi rahat bırakmayacak.

Türk televizyonlarında yarışma programı izlemeye hepimiz oldukça alışığız. Kim 500 Milyar İster ile başlayan yolculuk Acun Ilıcalı'nın ithal ettiği ''ıssız adada yaşıyormuş gibi yapmak'' ve ''bakın bakalım kutumdan ne çıkacak'' temalı yarışmalarla devam ediyor. Fakat sadece televizyonun son yıllarda bizi eğlendirmeye yetmediği ortada. Her yaştan Türk insanı evde pineklerken artık televizyon yerine bilgisayarlarına ya da telefonlarına bakıyor. Bu ekranlarda da en çok zaman geçirilen yerler genellikle sosyal medya siteleri oluyor. Okey, batak gibi kart oyunlarının dijital versiyonlarının milyonlarca kişi tarafından oynandığı ülkemizde bir diğer popüler zaman israfı da Candy Crush.

Candy Crush Televizyon Programı Oluyor

Oyun 5.9 milyar dolara satılmıştı

ABD'nin en büyük televizyon kanallarından olan CBS tarafından geliştirilen yeni bir projeye göre Candy Crush bir televizyon programına dönüştürülüyor. Bir sene önce Activision'a 5.9 milyar dolar gibi dudak uçuklatan bir rakama satılan oyun şimdi de televizyon programı ile hayatlarımıza girmeye hazırlanıyor. İki kişilik iki karşılıklı grup halinde oynanması planlanan oyun devasa bir platformun üzerinde gerçekleşecek. Fiziksel zorlukları aşmak zorunda olan yarışmacılar aynı oyunda olduğu gibi stratejik düşünerek ellerinde kalan hamle sayısına da dikkat etmek zorundalar.

Oyunların popülerliği azalıyor

Şaşalı dönemlerinde App Store'da en yüksek sıralarda yer almayı başaran uygulama bugünlerde zor bir yolda ilerliyor. Dünya geneli sıralamasında önce 70, sonra da 130. sıraya gerileyen uygulamanın gelirlerinde de azalmalar görüldüğü söyleniyor. Farklı gelir kanalları yaratmak ve uygulamaya eski popülerliğini kazandırmak için elinden geleni yapan şirket, bu yeni formatı sadece ABD'de değil bütün dünyada satışa sunacak. Yani bu da demek oluyor ki, eğer bu haber Acun'un kulağına giderse seneye hepimiz çılgınlar gibi Candy Crush izliyor olabiliriz.

Candy Crush Televizyon Programı Oluyor

Dünya genelinde her ay 18 milyar kez oynanan oyun, mobil uygulamalar tarihinin finansal açıdan en başarılı uygulamalarından biri olarak gösteriliyor. Activison tarafından başlatılan bu televizyon programı konsepti başarıya ulaşır mı bilemiyoruz ama Türkiye gibi bir ülkede oldukça ilgi göreceği kesin. Programın daha önceleri Wipeout ve Fear Factor gibi Türkiye'de de çok büyük başarı yakalamış formatların yaratıcıları tarafından geliştirilecek olması da cabası.

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenleri buradan alalım.

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.