Caminin Çatısına İntihar Etmek İçin Çıktı Ama

Defne Taktak 17.08.2016

Sonra ne olduysa, darbeyi protesto edip indi.

Bu abimizin adı Mehmet. Soyadını bilmiyoruz, elimizde yalnızca M harfi ile başladığı bilgisi var.

Caminin Çatısına İntihar Etmek İçin Çıktı Ama

Bu fotoğraf çekildiği sırada 0.73 promil alkollü olduğu söyleniyor. Kendisi dün gece 3:30 sıralarında intihar etmek için Konya'nın Selçuklu ilçesi, Sultanşah Caddesi üzerinde bulunan Hacıveyiszade Camii'nin çatısına çıktı ve intihar etmek istedi. Durumu fark edenler hemen polise haber verdiler ve olay yerine gelen ekipler Mehmet abiyi intihar etmemesi için ikna etmeye başladı. Bu sırada Mehmet abi aşağıdaki gazetecileri fark etti ve kendisini bir de tek çekmeleri yönünde istekte bulundu.

Caminin Çatısına İntihar Etmek İçin Çıktı Ama

Artık polis ekiplerinin iknası mı başarılı oldu, yoksa Mehmet abinin aklına başka bir şey mi geldi bilemiyoruz ama kendisi intihardan vazgeçti. Bu kez darbe protestosuna başladı.

Caminin Çatısına İntihar Etmek İçin Çıktı Ama

Mehmet abi cami çatısında birden gaza gelerek "Buraya vatanım, demokrasi için çıktım. Devletimi, milletimizi sevdiğim için çıktım. Tayyip Erdoğan'ı sevdiğim için çıktım. İdam istiyorum. Tek isteğim bu. Tayyip Erdoğan benim babam. Bu darbecileri assın. Benim bi hatam olduysa beni de assın." demeye başladı. Mehmet abi aşağıdaki gazetecilerin, "İnersen seninle röportaj yapacağız" sözleri üzerine inmeye de ikna oldu. Hazırda bekletilen sağlık görevlilerince tedavisi yapılan ve 0.73 promil alkollü olduğu tespit edilen Mehmet abi ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kaynak: DHA

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.