Çağlayan'da Neler Oluyor?

İnci Vardar 15.08.2016

İstanbul Adliye Sarayı'nda sabah saatlerinden beri tuhaf bir şeyler oluyor.

Çağlayan'da Neler Oluyor?

Bu sabah İstanbul'un özellikle Mecidiyeköy civarlarında korkunç bir trafikle karşılaştıysanız, yalnız değilsiniz. İstanbul Adalet Sarayı'nda çeşitli olaylar gerçekleşiyor. DHA'nın haberleri, bu konuda şöyle bilgiler veriyor:

173 Adliye Personeli Hakkında Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi'nin ardından FETÖ'ye yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, 173 adliye personeli hakkında gözaltı kararı çıkardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu Savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturmada İstanbul, Bakırköy ve Gaziosmanpaşa Adalet Sarayları'nda görevli bazı personele yönelik gözaltı kararı alındı. Polis ekipleri bu sabah erken saatlerde haklarında gözaltı kararı bulunan personelin adliyelerdeki odalarında ve evlerinde arama yapmaya başladı. Polislerin, şüphelilerin bilgisayarlarını da incelediği öğrenildi. Gözaltına alınan adliye personeli, Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Arama ve gözaltılar hala devam ediyor. Soruşturmaya ilişkin geçen hafta da İstanbul Adalet Sarayı'nda 4 adliye personeli gözaltına alınmıştı.

Hrant Dink Soruşturması Kapsamında 7 Kişi Adliyede

Hrant Dink cinayeti soruşturmasında 3 astsubay, 1 yüzbaşı, 1 polis, 1 uzman jandarma 1 de sivil toplam 7 kişi Çağlayan Adliyesi'ne getirildi. Gözaltındaki 7 kişinin hakkında "FETÖ üyeliği" ve "İcra ve İhmal suretiyle adam öldürme" suçlarından soruşturma yürütülüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.