ByLock Nedir? ByLock Programını İndirelim mi?

Oğuz Taktak 22.09.2016

Adı FETÖ ile gündeme gelen ByLock nedir? Nereden indirilebilir? Ne işe yarar? Merak ettik, araştırdık.

ByLock, tıpkı Whatsapp, Viber, Tango gibi anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak ByLock diğer mesajlaşma uygulamaları gibi çalışmaz. ByLock ile yayınlanan mesajlar, şifreli ve kriptolu yazışmalara olanak sağlamaktadır. Askeri seviyede güvenlik önlemi olan bu yöntemle gönderilen mesajların, gönderici ve alıcı tarafından belirlenen bir şifre ile görüntülenmesi sağlanır. Şifreyi bilmemeniz durumunda mesajı okumanız veya görüntülemeniz mümkün olmaz.

ByLock programını nasıl indirebilirim?

ByLock, 2014 yılı başlarında geliştiricisi tarafından yayına verilmiş bir mobil uygulama. Uygulamanın güvenlik sertifikasına göre programcısının adı David Keynes ve ABD, Oregon Eyaleti merkezli. Yine de programın FETÖ mensubu kişiler tarafından finanse edildiğine dair bilgiler de mevcut. ByLock programını sıradan bir uygulama gibi GooglePlay ve AppStore'dan indirebilirsiniz. Bazı uygulama indirme sitelerinde 100 bin - 500 bin arası indirildiği bilgisi var. İşin ilginç yanı ise ekşisözlük'te bile 15 Temmuz öncesi ByLock ile ilgili bir başlık veya entry yok. Sadece teknoloji forum sitelerinde kurulum ve telefon uyumlulukları ile ilgili yardım ve sorunlar ile ilgili iletiler var.

ByLock indirirsem ne olur?

FETÖ üyelerinin kullandığı tespit edilen ByLock uygulamasının indirebileceğiniz link'lerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. ByLock uygulamasının telefonlarınızda görülmesi halinde hakkınızda bir soruşturma açılması kaçınılmaz olacaktır. Aman ByLock uygulaması da eksik olsun!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.