Burning Man’e Yukarıdan Bakmak

Taner Turna 29.09.2016

Durum tam da sandığın gibi. Burning Man diğerlerine benzemiyor. Gel bir de video ile bakalım.

Bilinirliği her geçen gün artan, kültür seviyesini sorguladığınız insanların bile en çok gitmek istediği festival listesine aldığı (gerçi liste yapıyorsa çok da kötü değildir) Burning Man için söyleyecek bir çift sözümüz var.

Bu yılki macerasını içinde bulunduğumuz ayın başında sonlandıran Burning Man’e ilk ziyaretini gerçekleştiren Phil isimli bir katılımcı, Black Rock Desert‘taki ütopik dünyayı içinde drone görüntülerinin de yer aldığı bir videoya taşıdı. Madem gidemiyoruz, izleyelim de ne olup bittiğini öğrenelim dedik.

Burning Man’e Yukarıdan Bakmak

Burning Man nedir, neden şahanedir?

İnanmazsınız tam 30 yıl önce Larry Harvey, Jerry James ve bir grup arkadaşının şenlik ateşi ritüellerini gerçekleştirmek için San Francisco’daki Baker Beach’te toplanması ile başladı Burning Man. Her yıl daha fazla insanın katıldığı Burning Man, 90’ların başından beri binlerce kişinin bir araya geldiği bir etkinlik haline geldi. 1995’ten beri her sene adına yeni bir tema belirleyen Burning Man, tam da bu noktadan itibaren bir çok sanat enstalasyonun da sergilendiği bir açık hava galerisine dönüştü. Gördüklerim bana kalsın demeyen Phill sayesinde Burning Man ütopyasında geneli drone görüntülerinden oluşan şahane bir video var elimizde. Biri bana ne olduğunu anlatsın diyenleri aşağıya alalım.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.