"Bunu Evde Yapmakta Ne Var?" Dedirten Yiyecek Siparişleri

İrem Çamarası 01.06.2018

Bu yazımızda da “Bunları kim sipariş ediyor?” diye düşündüren yiyecek siparişlerini listeleyelim dedik.

Geçen gün arkadaşlarla yemek sipariş etmeye karar verdik. İnternet sitelerini dolaşırken dikkatimi çeken bir detayı sizinle de paylaşmak istedim. Eve sipariş edilen pizza, hamburger gibi yiyecekleri gayet kolaylık olarak görürken, bazı yiyecekler var ki, “Bunları sipariş eden var mı gerçekten?” diye düşündürüyor insanı.

Peki, bu bahsettiğim yiyecekler hangileri? Size şöyle örnekler verebilirim.

Tost-Menemen

Kahvaltıya gittiğin bir yerde sipariş etmek çok doğal bir şey. Hatta güzel yapan bir yer bulduğunda sürekli gitmen de gayet mantıklı bir hareket olabilir. Fakat evde kahvaltı yapacaksan, bir tost ya da menemen yapamıyorsan, zaten kahvaltı yapmaman daha doğru olabilir diye düşünmeden edemiyor insan. Sonuçta yapacağın tek şey, iki ekmeğin arasına kaşarı, peyniri koymak ya da bir yumurta kırıp iki domates kesmek olacak.

Makarna

Siparişinin gelmesini beklerken 5 kere makarna yapıp yersin zaten. Yapacağın tek şey, kaynattığın suyun içine makarna paketini açıp dökmek olacak. İstediğin sosu da üzerine eklediğin an 5 dakikada istediğin yemek karşında olacak. Dilediğin sosu yapmak ise eminim ki seni zorlamayacaktır.

Puding

Madem tatlı sipariş edeceksin, o zaman en kolayını söyleme bari. Sonuçta yapacağın tek şey puding paketini açıp süt ile karıştırmak. Onun yerine bir profiterol, pasta ya da baklava sipariş etmen daha mantıklı bir hareket olacağı gibi, sipariş etmene de değecek bir tatlı yemiş olursun.

Çorba

Çorba yapmak her ne kadar basit gibi görünse de herkesin yapabiliyor olmasını beklemiyorum. Fakat en kötü ihtimalle hazır çorba alıp 5 dakika içinde hazırlayarak içmek varken, verdiğin siparişi dakikalarca beklemek, açlıktan ölürken biraz sıkıcı bir hal alabilir.

Tabii ki örnekleri daha da çoğaltabilirim. Burada dikkat çektiğim nokta, herkesin bu yiyecekleri yapması gerektiği değil. Sadece bir sipariş verip bunu bekleyeceksen, beklediğine değecek bir yemek olması gerektiğini düşünüyorum.

Şimdiden vereceğiniz siparişler için afiyet olsun diyeyim, bu konu da burada kapansın.

İrem Çamarası


Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.