Bugüne Kadarki En İyi Olimpiyat Açılışları

Ezgi Özkurt 06.08.2016

Hazır olimpiyatlar gelmişken, sizin için şöyle bir ''gelmiş geçmiş en iyi olimpiyat açılışları'' listesi hazırladık.

2016 Rio Yaz Olimpiyatları başlamışken, geriye dönüp bakmak ve bugüne kadarki en güzel olimpiyat açılış seremonilerini tekrar anımsamak istedik.

Geçmişten günümüze unutulmaz açılışlar listemiz ise şöyle:

Beijing 2008 Olimpiyatları Açılış Töreni

Michael Phelps, Shawn Johnson, Ryan Lochte, Nastia Luikin, Natalie Coughlin gibi sporcuları bir araya getiren Beijing 2008 Olimpiyatları, en etkileyici açılış törenlerinden birine sahipti.

Sydney 2000 Olimpiyatları

En çok konuşulan olimpiyat açılışlarından bir diğeri olan Sydney 2000, küçük kızın tüm sevimliliğiyle başlayıp büyük bir gösteriye dönüşen bir açılış yaptı.

Atina 2004 Olimpiyatları

2004 yılında Atina'da düzenlenen olimpiyatların açılış töreni, unutulmaz olanlardan biriydi. Sanırım Atina olması dolayısıyla, sanatsal içeriği de baskın olan olimpiyat açılışlarından birine şahit olmamızı sağladılar. Açılış, tek kelimeyle nefes kesiciydi!

Barcelona 1992 Olimpiyatları

1992'de Barcelona'da düzenlenen olimpiyatlar, renkli anlara sahne oldu. Dev bir kutsal ayindeymişiz gibi hissettiren açılış töreni, olimpiyatlara "görkemli" ve etkileyici bir başlangıç yaptı.

Vancouver 2010 Kış Olimpiyatları

2010 Vancouver Kış Olimpiyatları, sportif, artistik ve müzikal performanslarıyla hayranlık uyandıran açılışlardan birini yaptı.

Tokyo 1964 Olimpiyatları

1964'te Tokyo'da düzenlenen olimpiyat oyunlarının açılış töreni, dönemine göre olabilecek en gösterişli açılış törenlerinden biriydi.

Los Angeles 1984 Olimpiyatları

George Gershwin'in piyanistliğinde yapılan açılış töreni, anımsamamız gereken açılış törenlerinden biri.

Londra 2012 Olimpiyatları

Müthiş bir organizasyon, açık ara pek çok insanın favorisi olarak gösterilen açılış törenine, 2012'de Londra ev sahipliği yaptı.

Tarihteki en etkileyici açılışları anımsadıktan sonra günümüze geri dönüyor ve bu yıl Rio'da, dürüst, adil, sportmence, çevik ve ahlaklı bir olimpiyat şöleni izlemeyi diliyoruz!

Hadi çocuklar!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU YAZARDAN

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Gazetemsi
Facebook'ta takip et Twitter'da takip et Youtube'da takip et Instagram'da takip et

©2016 Gazetemsi.com. Her hakkı saklıdır.